Президент США Дональд Трамп відреагував на критику з боку ЗМІ за привітання російського лідера Володимира Путіна з перемогою у виборах. Він вважає налагодження відносин із Росією "доброю справою", про що написав у своєму Twitter.
"Я зателефонував президенту Путіну, щоб привітати його з перемогою на виборах (у минулому Обама також йому телефонував). ЗМІ із фальшивими новинами божеволіють, тому що вони хотіли від мене різкої критики щодо нього. Вони не праві! Порозумітися з Росією (та іншими) – це добра справа, а не погана", - зазначив Трамп.
I called President Putin of Russia to congratulate him on his election victory (in past, Obama called him also). The Fake News Media is crazed because they wanted me to excoriate him. They are wrong! Getting along with Russia (and others) is a good thing, not a bad thing.......
- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 21 березня 2018 р.
Разом із тим, він наголосив, що має намір у спілкуванні з РФ діяти за принципом мир через силу.
"Вони можуть допомогти розв'язати проблеми з Північною Кореєю, Сирією, Україною, ІДІЛом, Іраном і навіть з гонкою озброєнь, що наближається. Буш намагався порозумітися, але не мав кмітливості. Обама і Клінтон намагалися, але не було чи то енергії, чи то "хімії" (згадайте "Перезавантаження"). Мир через силу!" – підсумував Трамп.
.....They can help solve problems with North Korea, Syria, Ukraine, ISIS, Iran and even the coming Arms Race. Bush tried to get along, but didn't have the "smarts." Obama and Clinton tried, but didn't have the energy or chemistry (remember RESET). PEACE THROUGH STRENGTH!
- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 21 березня 2018 р.
У вівторок, 20 березня, Трамп привітав Путіна з перемогою, попри поради своїх помічників цього не робити. Американський президент також вирішив під час телефонної розмови не засуджувати Путіна через нещодавнє отруєння російського шпигуна. Це викликало невдоволення у Республіканській партії.
Зокрема, сенатор-республіканець Джон Маккейн розкритикував такі дії Трампа, а також назвав Путіна диктатором, а російські вибори – фікцією. Критично на це відреагував і лідер республіканської більшості у верхній палаті американського Конгресу Мітч Макконнелл.