Президент США Дональд Трамп позиціонує себе, як Self-made - людина, яка сама всього добилася, яка стала з нічого - мільярдером; однак, як нещодавно з'ясувалося, Трамп у свій час отримав 413 мільйонів доларів у сучасному еквіваленті, успадкувавши імперію нерухомості його батька, і більша частина цих грошей була отримана завдяки ухиленню від податків, йдеться у розслідуванні відомої своїми випадами проти Трампа газети New York Times.
"Президент Трамп брав участь у сумнівних схемах оподаткування протягом 90-х років, включаючи випадки прямого шахрайства, що значно збільшило частку, яку він отримав від своїх батьків", - пише газета, нагадуючи, що Трамп не раз заявляв, ніби від свого батька-бізнесмена, власника будівельної компанії Фреда Т. Трампа він майже нічого не отримав.
Проте журналісти у своєму розслідуванні, посилаючись на "велику кількість конфіденційних податкових декларацій і фінансової звітності" заявляють, що Трамп отримав від батьківської бізнес-імперії не менше 413 мільйонів доларів.
"Значну частину цих грошей Трамп отримав, тому що він допомагав батькам ухилятися від податків. Він, його брати і сестри створили фіктивну корпорацію, щоб замаскувати мільйони доларів на подарунки від своїх батьків, показують записи та інтерв'ю... Він також допоміг виробити стратегію недооцінки батьківського нерухомості на сотні мільйонів доларів у податкових деклараціях, різко зменшивши податковий рахунок, коли це майно передали йому і братам і сестрам", - наголошується в розслідуванні.
Втім, відзначають журналісти, податкова служба США не особливо-то і пручалася. Так, батьки Дональда Трампа - Фред і Мері Трамп - різними шляхами подарували своїм дітям більше 1 мільярда доларів, при цьому вони повинні були сплатити не менше 550 мільйонів доларів відповідно до 55-відсоткової податкової ставки, яка у США накладається на подарунки та спадщину; однак вони сплатили трохи більше 52 мільйонів, тобто 5 відсотків.
Дональд Трамп відмовився коментувати інформацію, незважаючи на прохання журналістів, натомість адвокат президента США Чарльз Хардер надав письмову заяву після того, як журналісти видання надіслали детальний опис своїх висновків, зазначивши, що Трамп чистий перед законом, і переклавши провину за можливе ухилення від податків на "ліцензованих фахівців".
"Заяви The New York Times про шахрайстві і ухиленні від сплати податків є 100 відсотків помилковими і такими, які дискредитують президента. Не було ніякого шахрайства або ухилення від сплати податків. Факти, на яких New York Times базує свої помилкові твердження, є надзвичайно неточними... Президент Трамп практично не мав ніякого відношення до цих питань. Ці справи вирішувалися іншими членами сім'ї Трампа, які самі не були експертами, і тому повністю покладалися на вищезазначених ліцензованих фахівців, щоб забезпечити дотримання закону", - стверджує адвокат Трампа.
Раніше відоме своїм критичним ставленням до Трампа видання The New York Times опублікувало анонімну статтю під назвою "Я - частина опору в уряді Трампа". Її автор запевняє, що разом із колегами намагається зробити все, щоб Трамп не накоїв якоїсь біди своєю політикою.
"Багато високопосадовців у його владній адміністрації невпинно працюють над тим, щоб зірвати деякі пункти його політики та його найгірші задуми", - запевняє автор статті. Мета таких дій, за його словами, захистити і "вберегти демократичні інститути США" до тих пір, поки Дональд Трамп не залишить посаду президента.
Сам Трамп заявив, що сумнівається в існуванні автора публікації. "Якщо ця боягузлива анонімна особа дійсно існує, то газета повинна негайно, заради національної безпеки, видати його/її уряду", - написав він у Twitter.
Публічно заявили про свою непричетність до листа державний секретар Майк Помпео, міністр оборони Джеймс Меттіс, начальник Національної розвідки Ден Коутс, голова Міністерства фінансів Стівен Мнучин, генеральний прокурор Джеф Сешнс і ще понад десять чиновників і дипломатів.