Трамп «програв торгову війну» з Китаєм, чи зможе Байден це виправити? — Bloomberg

Поділитися
Трамп «програв торгову війну» з Китаєм, чи зможе Байден це виправити? — Bloomberg © 24 канал
Тарифна політика Трампа зашкодила американським виробникам, замість того, щоб їм допомогти.

У міру того, як наближаються вибори в США, американський президент Дональд Трамп, безумовно, спробує наголосити на власних успіхах, особливо стосовно того, як він зміг покращити економіку Сполучених Штатів. Однак, статистичні дані зовсім не вказують на «рекордні економічні успіхи», що свідчить про «помилкову економічну політику Трампа». При цьому, конкурент Трампа на виборах, кандидат від Демократичної партії Джо Байден, в разі здобуття президентського крісла ризикує припуститися «економічних помилок Трампа», пише Bloomberg.

Значною мірою, передвиборча кампанія Дональда Трампа 2016 року базувалася на обіцянках відновити «американську конкурентоспроможність, пожвавити виробничий сектор» та загалом зміцнити економіку США.

Здобувши перемогу на виборах 2016 року, Трамп розпочав власну тарифну політику, яка спровокувала так звану торгову війну. Пандемія COVID-19 неабияк зруйнувала «грандіозні плани» американського президента.

Але навіть до пандемії коронавірусу його торгова війна також не була успішною.

Починаючи з 2018 року, «двосторонній дефіцит торгівлі» між Китаєм та США не надто змінив свої показники, та ж сама закономірність стосується і загального дефіциту торгівлі США.

Імпорт США в 2018 та 2019 роках був майже на однаковому рівні.

Сфера виробництва США не зазнала особливих позитивних змін. Промислове виробництво в Сполучених Штатах зростало разом із загальним рівнем економіки до того, як Трамп розпочав торгову війну, але згодом зростання зупинилося.

Тарифна політика Трампа не принесла очікуваних позитивних наслідків для економіки. Можливо, вона дещо зашкодила економіці Китаю, але, при цьому, негативно вплинула і на американських споживачів.

Тарифна політика президента США фактично не досягла жодної з основних заявлених цілей - скорочення торгового дефіциту, підвищення конкурентоспроможності США порівняно з Китаєм або ж відновлення американського виробництва.

Постає питання, чому ж так сталося? Зазвичай, високі тарифи роблять імпорт дорожчим, що змушує внутрішніх споживачів перейти на товари вітчизняного виробництва. При цьому, експорт не оподатковується за тарифами, тому на вітчизняне виробництво це не мало б негативно вплинути.

Відповідно до цієї логіки, тарифи повинні зменшувати дефіцит торгівлі, а вітчизняні виробники повинні отримувати більший споживчий попит.

Курс валют також має відігравати важливу роль у цій ситуації. Але, «міцність американського долара» не надто вплинула на торгову війну між США та Китаєм.

Теоретично, тарифна політика Трампа мала б допомогти американським компаніям, але на практиці, вона завдали лише шкоди вітчизняним виробникам США.

Можливо, причина полягає в тому, що торгівля - це не просто двостороння взаємодія між державами, у процесі торгівлі беруть участь багато країн та величезна мережа ланцюгів поставок.

Тарифи роблять імпортні споживчі товари дорожчими, при цьому, американські компанії використовують багато імпортних товарів для виготовлення власної продукції.  

Якщо оподаткувати ці витрати, то процес виробництва для американських підприємств буде дорожчим, ніж зазвичай.

Саме тому, завжди краще оподатковувати кінцеві товари, ніж вхідні матеріали, що використовуються для їх виготовлення. Але тарифна політика Трампа ігнорувала цей принцип.

Трамп навряд чи усвідомлює чи визнає, що його «економічна зброя» завдає шкоди вітчизняним компаніям, яким вона мала б допомогти. Тож Байдену, якщо йому вдасться перемогти, доведеться змінити торговельну політику США.

Однак, програма Байдена включає положення, які змушують державних підрядників купувати продукцію саме американського виробництва.

Це буде мати приблизно такий же ефект, як і тарифна політика Трампа – подібний захист американських товарів від іноземної конкуренції зробить витрати на їхнє виробництво більшими.

Ймовірно, це може призвести до зростання витрат та зниження конкурентоспроможності американських виробників.

Набагато кращий підхід - зосередитись на стимулюванні експорту, а не на надмірному захисті внутрішнього ринку.

Допомога американським компаніям конкурувати на зовнішніх ринках допоможе подолати дефіцит торгівлі, при цьому, не завдаючи шкоди їхнім ланцюгам поставок.

Це також збільшить продуктивність американських виробників, стимулюючи їхній успіх на міжнародних ринках. «Протекціоністська політика» не спрацює в торговельній сфері, адже вона не може діяти ефективно «в світі складних ланцюгів поставок», резюмує Bloomberg.

Раніше повідомлялося, що Трамп вважає, що Китай розпалює протести в США, щоб не допустити його переобрання.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі