Президент США Дональд Трамп повідомив Конгрес про рішення продовжити ще на рік санкції проти північнокорейського режиму. Термін дії актуальних санкцій спливав 26 червня.
Серед загроз, які походять від КНДР, в Білому домі називають ядерну зброю і загрозу його поширення.
"Політика і дії влади КНДР дестабілізують Корейський півострів, наражають на небезпеку військових США, наших союзників і партнерів в регіоні", - йдеться в заяві Трампа, поширеній його адміністрацією в п'ятницю, 21 червня.
Санкційний режим щодо КНДР діє з 2008 року. Влада США регулярно продовжує санкції, переглядає їх і вводять нові обмежувальні заходи через регулярні випробовування КНДР ядерної зброї та засобів її доставки.
США і міжнародне співтовариство ввели санкції проти КНДР через ракетно-ядерну програму Пхеньяну. Серед іншого, санкції передбачають заборону на поставки вугілля в КНДР. Тим не менш, Північна Корея успішно обходить ці санкції, імпортуючи вугілля в необхідних їй кількостях, так як багато компаній і держав ігнорують санкційний режим.
Під час саміту в Ханої Дональд Трамп і Кім Чен Ин не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми". Саміт США-КНДР завершили достроково, проте, за даними північнокорейських ЗМІ, Дональд Трамп і Кім Чен Ин встигли домовитися про нову зустріч.
Після саміту, 4 травня, Північна Корея запустила в східному напрямку кілька ракет малої дальності. Слідом за цим, в неділю, 5 травня, КНДР провела нову серію випробувань керованих тактичних ракет і навчальні стрільби реактивних систем залпового вогню.
Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".