Незадовго до цього, 9 червня, влада КНДР вперше з 2018 року припинили контакти з Південною Кореєю через листівок, спрямованих проти Пхеньяна, які поширюють північнокорейські перебіжчики.
"Існування і загроза розповсюдження розщеплюються речовин, придатних для використання в зброї, на Корейському півострові, а також дії і політика влади Північної Кореї, як і раніше являють собою виняткову і надзвичайну загрозу національній безпеці, зовнішній політиці і економіці Сполучених Штатів. З цієї причини я продовжую на рік режим національного надзвичайного стану відносно КНДР", - йдеться в документі.
США неодноразово продовжували санкції проти КНДР. Вони в першу чергу передбачають економічні обмеження, такі як блокування рахунків та операцій з країни. Минулого разу їх продовжили до 26 червня.
Переговори між США і КНДР з денуклеаризації Корейського півострова почалися в 2018 році. Тоді в червні в Сінгапурі відбувся перший в історії саміт з участю Трампа та Кім Чен Ина. На ньому лідери країн домовилися про денуклеаризації Північної Кореї, а Вашингтон зі свого боку гарантував їй в обмін безпека і скасування санкцій. Однак у червні 2019 року США знову продовжили санкції проти КНДР, а в серпні того ж року ще й розширили, додавши до списку два фізичні особи і три компанії.
На початку 2020 року лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що КНДР покаже "нова стратегічна зброя". За його словами, якщо Вашингтон не відмовиться від своєї ворожої політики стосовно КНДР, Пхеньян вибере "інший шлях" і продовжить розробку стратегічної зброї.
21 січня Північна Корея відмовилася дотримуватися заборони на ядерні випробування, пояснивши це тим, що влада США піддають країну впливу "жорстоких і негуманних санкцій". "Ми не бачимо підстав, щоб і далі бути пов'язаними в односторонньому порядку зобов'язаннями, що інша сторона не виконує", - заявив радник постійного представництва КНДР при відділенні ООН в Женеві Чжу Ен Чхоль.
Нагадаємо, військові підірвали офіс зв'язку з Південною Кореєю, розташований у прикордонному місті Кесон у вівторок, 16 червня.
Як повідомляє Associated Press, влада Південної Кореї підтвердили, що КНДР розірвала будівля на тлі зростаючої напруженості між країнами.