Президент США Дональд Трамп у середу, 31 жовтня, заявив, що Америка почне виплати за державним боргом, який з початку президентства Трампа виріс майже на 1,7 трильйонів доларів і склав понад 21 трильйон, повідомляє Голос Америки з посиланням на видання The Hill.
В ході своєї виборчої кампанії Трамп заявляв, що зможе виплатити увесь грандіозний державний борг США протягом двох каденцій. Зараз він вирішив, що настав час виконувати свою обіцянку.
"Ми почнемо виплачувати борг. У нас значний борг", - цитує слова президента у середу кореспондент CBS у Білому домі Марк Ноулс.
Втім, деякі експерти вказують, що незважаючи на задекларований президентом США курс на скорочення державного боргу і витрат, його адміністрація все так само активно звертається до кредиторів, щоб покрити кошти, недоотримані бюджетом через популістські кроки Трампа - скорочення податків у США, збільшення бюджету Міноборони і так далі.
Тільки минулого тижня Трамп анонсував ще одну хвилю скорочення податків.
Видання The Wall Street Journal напередодні повідомило, що Мінфін США планує в цьому році випустити облігацій державної позики на суму 1,338 трильйонів доларів, що майже вдвічі перевищує обсяг боргових зобов'язань США, випущених у 2017-му році.
Повідомлялося, що председатель ФРС США Джером Пауелл вважає, що курс на підвищення процентних ставок - це найкращий спосіб захистити американську економіку, а також контролювати інфляцію.
Як писав для DT.UA економіст Сергій Кораблін, підвищення процентної ставки американської ФРС може вдарити по українській економіці, скоротивши бізнесу і банкам доступ до іноземних інвестицій і кредитів.
Детальніше про ризики рішень ФРС читайте у статті Сергія Корабліна "Стара картина в новорічному інтер'єрі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".