Президент США Дональд Трамп пообіцяв назвати час і місце його зустрічі з північнокорейським диктатором Кім Чен Ином під час виступу в Конгресі 5 лютого.
"Поки що я вам не скажу-але ви, можливо, дізнаєтеся про це під час промови "Про становище країни" або трохи раніше", - заявив американський президент в інтерв'ю телеканалу CBS в неділю, 3 лютого.
За словами Трампа, зустріч вже призначена, і учасники "з нетерпінням" чекають на неї.
"Він з нетерпінням чекає її. Я з нетерпінням чекаю. Ми досягли вражаючих успіхів... До того, як я став президентом, здавалося, що ми збираємося воювати з Північною Кореєю. А зараз у нас дуже хороші відносини", - запевнив президент США.
Трамп оцінив шанси на укладення угоди про ядерне роззброєння КНДР як "дуже хороші", додавши, що у Кім Чен Ина є можливість перетворити Північну Корею на "економічного гіганта".
При цьому Трамп підкреслив, що не обговорював з керівником КНДР питання виведення американських військ з Південної Кореї, в черговий раз заявивши, що утримувати 40-тисячний контингент на півострові "дуже дорого".
31 січня Трамп повідомив, що Вашингтон і Пхеньян узгодили місце та час другого саміту США-КНДР на рівні глав держав.
Раніше авторитетне видання Bloomberg повідомляло, що місцем проведення саміту США-КНДР може стати В'єтнам.
Нагадаємо, 18 січня після зустрічі Трампа і держсекретаря США Майка Помпео із заступником голови ЦК Трудової партії Північної Кореї Кім Йон Чхолем у Вашингтоні, Білий дім повідомив, що друга зустріч президента США з очільником КНДР має відбутися наприкінці лютого.
Нагадаємо, 12 червня минулого року в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Однак, санкції проти КНДР залишаються в силі.
Детальніше про саміт США - КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт у Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися", а також у статті Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".