Поки що у США немає наміру відновлювати перервані переговори з Пхеньяном щодо північнокорейської ядерної програми, незважаючи на наявність відповідної пропозиції з боку КНДР, заявив 9 вересня президент США Дональд Трамп, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Подивимося, що станеться... Провести зустріч – це завжди добре", – заявив Трамп журналістам.
Коментар Трампа пов'язаний із заявою заступника міністра закордонних справ КНДР Цой Сон Хі, яка заявила, що Пхеньян взяв до уваги неодноразові заклики Вашингтона до переговорів і хотів би провести нову зустріч щодо денуклеаризації у кінці вересня цього року.
"Ми прагнемо до всеосяжних переговорів з усіх питань, які ми обговорювали досі з США, в обумовлений час і в обумовленому місці у кінці вересня", – заявила вона.
30 червня президент США Дональд Трамп символічно потиснув руку північнокорейському лідеру Кім Чен Ину в укріпленій демілітаризованій зоні, що розділяє дві Кореї. Трамп став першим чинним президентом США, який вступив на територію Північної Кореї після зустрічі із Кімом і який побував в Об'єднаній зоні безпеки (ОАБ) – одному з найбільш небезпечних і мілітаризованих місць у світі.
Зазначимо, що 27-28 лютого у Ханої відбувся другий саміт США-КНДР на рівні лідерів держав, метою якого стало досягнення подальшого прогресу у виконанні домовленостей, досягнутих раніше у Сінгапурі.
У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет, президент США оцінив її як "дуже добру". У другий Трамп і Кім не змогли досягнути угоди щодо реальних заходів із денуклеаризації Корейського півострова, однак північнокорейський лідер заявив про свій намір позбутися ядерної зброї.
Саміт у Ханої завершився достроково, але, за даними північнокорейських ЗМІ, голови держав встигли домовитися про нову зустріч.
Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".