Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела у Вашингтоні. Хілл - старший дослідник Інституту Брукінгса, яка працювала в Національній розвідувальній раді США з 2006 до 2009 року. Таким чином, вона працювала в адміністраціях преспубліканця Джорджа Буша-молодшого і демократа Барака Обами. Вона тривалий час вивчала політику Володимира Путіна. В 2013 році вона видала книгу про російського президента під назвою: "Путін: оперативник в Кремлі".
Видання пише, що Білий дім запропонував посаду Хілл ще до відставнки екс-радника з національної безпеки Майла Флінна, якого запідозрили у контактах з послом Росії. Якщо її призначення підтвердиться, це може заспокоїти критиків, які вважають нинішню російську політику Білого дому занадто м'якою і які підозрюють, що адміністрація Дональда Трампа може спробувати покращити відносини з Росією ціною європейських союзників і НАТО.
У жовтні Хілл висловила підтримку збереженню санкцій проти Росії, які були запроваджені за агресію проти України. При цьому, вона відкинула ідею "великої угоди" з Путіним, за якою американська сторона поступилася б інтересами України в обмін на російську допомогу на Близькому Сході.
"Це чудове призначення. Фіона першокласний дослідник Росії і досвідчений колишній урядовець", - прокоментував екс-посол США в Росії Майкл МакФол.
Раніше видання The Economist писало, що Дональд Трамп розглядає можливість так званої "великої угоди" з Москвою. Але він помиляється, якщо розраховує, що Москва буде дотримуватися обіцянок в рамках цих домовленостей. Неважливо наскільки хороший дипломат Трамп, угода з Росією йому нічого не принесе. Замість "великої угоди" варто зосередитися на малих питаннях, таких як контроль над озброєнням. Республіканці і більш розважливі радники Трампа повинні переконати його в цьому. Інакше все стане дійсно погано. Раніше повідомлялося, що в Кремлі спростували чутки про "велику угоду" між США і Росією.