Про це на сторінках Rzeczpospolita пише оглядач Єжи Хащиньський. Він зауважує, що не лишилося і сліду від планів побудови "нового світу", про які під час виборчої кампанії говорив Трамп. Планів, які були пов'язані зі створенням нових так званих "сфер впливу", такої собі нової Ялтинської угоди.
Кілька місяців тому у Польщі і інших країнах Центрально-Східної Європи боялися, що в обмін на допомогу Росії у війні проти "Ісламської держави" в Сирії Трамп дозволить Кремлю взяти під контроль Україну, що справа дійде до великої "геополітичної угоди". Але під час зустрічі в п'ятницю про Україну згадали лише побіжно. Путін розумів, що він мало на що може сподіватися під час зустрічі в Гамбургу. А якраз перед нею він дізнався, що Вашингтон призначив спеціального представника у справах України. Ним став Курт Волкер - дипломат, який займає жорстку позицію щодо Росії і має тісні зв'язкеи з впливовим республіканцем Джоном МакКейном, який багато робить для збереження американської підтримки суверенітету України.
У питанні Сирії теж справа не дійшла до реалізації давніх планів. Трамп і Путін домовилися про відведення зброї в західних регіонах Сирії. Там тривають бої між армією союзника Кремля Башара Асада і загонами опозиції, яких підтримує Захід і серед яких є і радикали, але не такі, як терористи "Ісламської держави". Власне, допомога Росії для перемоги над терористами більше не потрібна. В Сирії головною наземною силою стали загони курдів, а в Іраку - офіційна армія. І вони от-от розіб'ють останні сили ІДІЛ в містах Ракка і Мосул. На додачу в Америці не бачать жодної можливості для політичного майбутнього родини диктатора Башара Асада.
Оглядач зауважує, що про зустріч Трампа і Путіна поки відомо лише те, що сказали Сергій Лавров і Рекс Тіллерсон. Саме тому в оцінках цієї зустрічі так часто вживаються вирази на кшталт "можливо" і "все вказує на те, що". Американських президент неодноразово спричиняв перепади настроїв у Центрально-Східній Європі. Але цього разу в регіоні панує оптимізм.
Нагадаємо, 7 липня на саміті G20 в Гамбурзі відбулася зустріч президентів США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна. Спочатку планувалося, що переговори займуть 35 хвилин, але вони тривали 2,5 години, через що Путін запізнився на зустріч із прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе.
За результатами зустрічі було досягнуто домовленості про введення режиму припинення вогню у Сирії, проведенні візиту спецпредставника США по Україні Курта Волкера до Москви, а також про створення спільної групи з кібербезпеки.