Тіллерсон дуже тихо працює з Китаєм і Росією - WP

Поділитися
Тіллерсон дуже тихо працює з Китаєм і Росією - WP Тіллерсон веде тиху дипломатію. © Flickr/LAAC BSA
Американський дипломат намагається вирішити конфлікти, дозволяючи автократам присвоїти лаври за успіх.

Держсекретар 3 часто виступає в образі дуже мовчазного члена зовнішньополітичної команди президента Дональда Трампа. Але, уникаючи уваги преси, він, схоже, розробляє власну широку стратегію співпраці з Китаєм заради вирішення проблеми КНДР, і з Росією - заради стабілізації і миру в Україні і Сирії.

Про це пише лояльне до Демократичної партії видання Washington post, додаючи, що головний підхід Тіллерсона базується на особистій дипломатії і прямих контактах з лідерами Китаю і Росії. Він вважає, що якщо США будуть тонко керувати відносинами з Си Цзиньпіном і Володимиром Путіним, дозволяючи їм присвоювати собі лаври за успішні домовленості, то можна вирішити складні міжнародні проблеми.

"Тіллерсон знає Путіна з 1999 року і вважає його передбачуваним, хоч і агресивним лідером. Навіть на тлі поганих американсько-російських відносин, він дуже тихо продовжує добиватися прогресу щодо України і Сирії", - йдеться в статті.

Видання зауважує, що Тіллерсон підтримує пропозицію Росії відправити миротворців ООН в Донбас, навіть попри те, що Путін говорить, що вони будуть там нібито "захищати" підтримувані Кремлем сили від "агресії" уряду Петра Порошенка. Однак, поява в Донбасі миротворців ООН все одно посприяє імплементації Мінських угод і миру. Навіть попри те, що справжнього агресора Путіна похвалять, а Порошенка - навпаки.

"Напевне, Тіллерсон - найбільш непублічний головний дипломат за всю сучасну історію США, але це, вочевидь, його вибір. За вашингтонськими мірками, він дивним чином не зацікавлений в тому, щоб записувати заслуги на свій рахунок", - йдеться в статті.

Президент РФ Володимир Путін на прес-конференції за підсумками саміту БРІКС заявив про те, що допускає присутність миротворців ООН в Донбасі. Але мова може йти "лише про функції забезпечення безпеки працівників ОБСЄ". А самі миротворчі сили "повинні знаходитися на лінії розмежування, і на жодних інших територіях". У той самий день представник РФ в ООН Василь Небензя направив проект російської резолюції про миротворців у керівні органи ООН.

У відповідь на пропозицію Путіна в МЗС України заявили про те, що розгортання миротворчої місії ООН в Донбасі має бути узгоджено з Києвом, передбачати виведення всіх окупаційних військ і найманців, а також їхньої зброї з території України і забезпечувати надійний контроль українсько-російського кордону. Крім того, не може бути мови про участь у місії військовослужбовців або громадян країни-агресора, а також отримання згоди підконтрольних Кремлю угруповань ОРДЛО на проведення миротворчої операції.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі