The Washington Post: У Байдена немає чіткої стратегії щодо Сирії і це вигідно Путіну

Поділитися
The Washington Post: У Байдена немає чіткої стратегії щодо Сирії і це вигідно Путіну © UNICEF/Khalil Alshawi
Адміністрація США зосереджена на гуманітарній ситуації в Сирії.

За півроку перебування на посаді президента США Джо Байден все ще не прийшов до нової стратегії вирішення конфлікту в Сирії. У той час, поки уряд США розмірковує, що робити, ситуація в Сирії погіршується, оскільки Москва, Тегеран та режим Башара Асада отримують переваги, пише The Washington Post.

Насправді, адміністрація США не повністю ігнорувала Сирію. Минулого місяця Байден закликав Росію «не перерізати» маршрут гуманітарної допомоги до Ідлібу, адже без цієї допомоги більше 3 мільйонів біженців загинули б від голоду.

Крім того, держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про нові санкції проти в’язниць президента Сирії Башара Асада, де режим катує десятки тисяч людей, які перебувають під вартою протягом цілого десятиліття.

Але для сирійців, які покладали надію на обіцянки Байдена та Блінкена очолити нові міжнародні зусилля щодо захисту цивільного населення та досягнення реального політичного вирішення конфлікту, нещодавні кроки уряду США здаються недостатньо ефективними. На місцях у Сирії присутність Сполучених Штатів майже не відчувається.

Оскільки питання гуманітарної допомоги було вирішено в Раді Безпеки ООН, сирійські та російські військові активізували агресію проти мирного населення в Ідлібі, сказав голова організації цивільної оборони в Сирії, також відомої як «Білі шоломи», Рад аль-Салех.

«Ніхто не зосереджується на ескалації, яку зараз здійснює режим Асада і Росія. Ми не знаємо, яка нова стратегія адміністрації Байдена, і не думаємо, що Сирія зараз є пріоритетом для США», - сказав він.

За його словами, внаслідок авіаударів російських сил та режиму Асада за останні два тижні загинула щонайменше 21 дитина на півдні Ідлібу. Двоє членів «Білих шоломів» також були вбиті. Тим часом у місті Дараа, «батьківщині революції», Асад здійснив жорстоку облогу. Населення Дараа погодилося на угоду про перемир'я в обмін на гарантії захисту Росії, але Москва не виконала обіцянку.

Кілька чиновників Байдена сказали, що адміністрація зосереджена на гуманітарній ситуації в Сирії і вважає відносно низький рівень насильства обнадійливим. Команда Байдена також висловлює обережний оптимізм щодо можливості подальших переговорів між США та Росією щодо Сирії. Але чиновники визнають, що їхня дипломатична стратегія навколо цього питання ще не визначена.

«Наша політика щодо режиму Асада не змінилася. У нас однакова стурбованість щодо відсутності легітимності. Ми вважаємо, що спочатку потрібно зосередитися на питаннях гуманітарної допомоги, а потім співпрацювати з партнерами та ООН, щоб спробувати знайти політичне рішення. І ми ведемо постійний огляд політики щодо того, як усі ці частини поєднуються між собою», - сказав чиновник адміністрації Байдена.

Блінкен ще не призначив спеціального представника для Сирії. Це дає чіткий сигнал, що Сирія не є пріоритетом для адміністрації, сказав виконавчий директор Сирійської оперативної групи з надзвичайних ситуацій Муаз Мустафа.

Якщо режиму вдасться повернути Ідліб шляхом військових злочинів, це буде руйнівним не лише для цивільного населення, але й для намірів США знайти будь-яке політичне рішення, вважає він. Якщо Ідліб впаде, у Асада не буде більше підстав для переговорів. А це означатиме більше жорстокості, екстремізму, біженців, нестабільності та нескінченні конфлікти.

«Ідліб є останньою перешкодою для військової перемоги Асада, Ірану та Росії. Якщо вони оголосять свою перемогу, це зробить Сирію Північною Кореєю на Близькому Сході», - додав Муаз Мустафа.

Команда Байдена зіштовхнулася з тим самим питанням, що і попередники: які варіанти, за винятком військового втручання, можуть насправді змінити наміри Москви та Асада? Більше санкцій, спрямованих проти всіх сирійців, причетних до військових злочинів, та компаній, які їм допомагають, були б корисними, але цього навряд чи достатньо. Байден повинен чітко пояснити, що Асад не може пробити собі шлях назад до міжнародного співтовариства.

«Важливо, щоб не було нормалізації відносин з Асадом, і ми повинні заважати іншим країнам це робити. Асад не може насолоджуватися перемогою», - сказав колишній посол Державного департаменту у справах військових злочинів Стівен Рапп.

Адміністрація Байдена, безумовно, розглядає всі ризики щодо дій у Сирії, продовжуючи свій огляд політики. Але бездіяльність - це також рішення, яке пов'язане з власними витратами та ризиками. Сподіватися, що ситуація не погіршиться - це не стратегія, резюмує видання.

Президент США Джо Байден підняв питання про важливість операції з прикордонної допомоги на зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним в червні. Адміністрація Байдена тоді попередила, що будь-яка майбутня співпраця з Росією по Сирії опиниться під загрозою, якщо будуть припинені поставки допомоги через кордон.

Рада Безпеки ООН погодилась розширити операцію з надання транскордонної допомоги Сирії з Туреччини після того, як Росія в останній момент погодилася на компроміс з США, який забезпечить доступ ООН до допомоги мільйонам сирійців протягом 12 місяців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі