The Washington Post: Росія шукає союзників для підриву Заходу

Поділитися
The Washington Post: Росія шукає союзників для підриву Заходу © Getty Images
"Одним з найважливіших завдань є створення нового світового порядку".

Кремлівські документи та інтерв'ю з російськими чиновниками і керівниками бізнесу свідчать про те, що Росія все більше впевнена, що поглиблення економічних і дипломатичних зв'язків з Китаєм і країнами Глобального Півдня дозволить їй кинути виклик міжнародній фінансовій системі, в якій домінують Сполучені Штати, і "підірвати Захід". Про це повідомляє The Washington Post.

У виданні зазначають, що успіх Росії у стримуванні українського контрнаступу, підтриманого Заходом, призвів до політичного тупика у Вашингтоні та Брюсселі щодо продовження фінансування Києва. На думку Москви, підтримка Сполученими Штатами Ізраїлю у війні проти ХАМАС завдала шкоди позиціям Вашингтона в багатьох частинах світу. Збіг подій призвів до сплеску оптимізму щодо глобальної позиції Росії.

"Внутрішні документи Ради безпеки Росії, отримані європейською розвідувальною службою, показують, що Кремль у 2022 та 2023 роках скликав зустрічі щодо способів підірвати роль долара як світової резервної валюти. Кінцевою метою був демонтаж глобальної фінансової системи після Другої світової війни та влади, яку вона надає Вашингтону", – кажуть журналісти.

"Одним з найважливіших завдань є створення нового світового порядку. Західні країни на чолі зі Сполученими Штатами намагаються нав'язати свою власну структуру, засновану на їхньому домінуванні", – йдеться в одному з документів від 3 квітня 2023 року.

Інший документ, написаний близьким союзником голови Ради безпеки Миколою Патрушевим і розповсюджений у Кремлі цього літа, закликав до більш тісної співпраці між Китаєм і Росією у сфері штучного інтелекту та кіберсистем.

У межах цього документу передбачалося, що Пекін і Москва створять нову фінансову систему і євразійську цифрову валюту на основі альтернативних платіжних систем, щоб обійти домінування Заходу в глобальних фінансових операціях.

Водночас речник Кремля Дмітрій Пєсков заперечив, що Росія працює над підривом домінування США у світовій фінансовій системі, але визнав, що вона прагне створити альтернативи, заявивши, що дії "колективного Заходу" підривають довіру без будь-якої допомоги з боку Москви.

Кремль уважно стежить за ситуацією і будує нову систему економічних нейронів, тому що попередня система виявилася ненадійною, помилковою і небезпечною", – сказав він у коментарі виданню.

Віра в те, що Росія виявилася більш стійкою у військовому та економічному плані, ніж очікував Захід, зміцнила позиції Путіна всередині країни напередодні президентських виборів у березні, особливо серед певних представників російської еліти, які протягом тривалого часу демонстрували скептицизм щодо війни в Україні та початкове занепокоєння щодо впливу західних санкцій.

"У російській еліті відбулася певна консолідація. Існує певне очікування, що ситуація надалі змінюватиметься на користь Росії", – сказав російський академік, який має тісні зв'язки з високопоставленими дипломатами країни.

Раніше у Міністерстві оборони Великої Британії заявляли, що росіяни не вірять обіцянкам свого президента Владіміра Путіна про відсутність намірів оголошувати нову хвилю мобілізації на війну. Аналітики британської розвідки зазначають, що цього тижня російська влада повідомила, що з лютого 2022 року відбулося 220 нападів на військкомати у РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі