Саміт Європейського Союзу щодо Brexit, який відбувся в Брюсселі напередодні, став "історичним приниженням" для Великої Британії, пише газета The Times в редакційній статті.
Британія знову опинилася в руках іноземних лідерів, які приймали рішення не щодо кризи в якійсь із близькосхідних країн, а щодо фундаментальних елементів конституційного та економічного устрою цієї держави, пише видання.
Лідери держав-членів ЄС зібралися, щоб вирішити, наскільки довго Сполучене Королівство має залишатися в союзі і на яких умовах, оскільки самі британські політики не змогли домовитися про умови Brexit.
Уряд і опозиційна Лейбористська партія вели переговори про можливу компромісну угоду, яка могла б отримати міжпартійну підтримку, вони, певно, ні до чого не приведуть. Британським парламентарям варто задуматися над тим, як країна опинилася в такій ситуації, додає газета.
Факт залишається фактом - британський прем'єр не має впливу на свій кабінет міністрів і партію. Але на цей раз Лондон не може витратити даремно час, отриманий завдяки відстроченню вдруге. Якщо Терезі Мей і зараз не вдасться забезпечити більшість у Палаті громад, їй доведеться поступитися місцем тому, хто зможе це зробити.
В ніч на 11 квітня ЄС і Велика Британія узгодили "гнучкий" план відтермінування Brexit до кінця жовтня. Проте лідерам доведеться зібратися ще в червні, тому що ситуація з Brexit повинна знаходитися під контролем.
Детальніше про процес виходу Великої Британії з Євросоюзу читайте в матеріалі Віктора Константинова "Острів невизначеності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".