The Guardian: Найкращий друг України Джонсон вибрав дивний час, щоб скоротити витрати на оборону Британії

Поділитися
The Guardian: Найкращий друг України Джонсон вибрав дивний час, щоб скоротити витрати на оборону Британії © Офіс президента
Суперечка між Джонсоном і його міністром оборони щодо витрат на армію викриває певну розбіжність між риторикою британського уряду і його діями.

Вирушаючи на саміт НАТО в часи, коли на іншому кінці Європи триває велика війна, прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон обрав дивний час для суперечок про витрати на оборону. З Даунінг-стріт почали надходити сигнали, що обіцянка збільшувати бюджет армії відповідно до рівня інфляції плюс 0,5% на рік стала надто дорогою. Тим більше, що ця інфляція зараз становить 9,1%, а це найвищий показник за 40 років.

«Впродовж деякого часу ми випереджали цю мету», - цитує The Guardian слова Джонсона. Його коментар повторював попередні коментарі уряду про необхідність «звіритися з реальністю», зважаючи на зростання цін,а також на наслідки пандемії коронавірусу.

«Але зважаючи на те, що прем’єр-міністр так сильно хотів виставити себе найкращим другом президента України Володимира Зеленського, і з огляду на посилення прямих зобов’язань Британії у захисті Східної Європи, сигнал про ощадливість прозвучав несподівано», - пише видання.

The Guardian зауважує, що тон таких змін сильно відрізняється від позиції міністр оборони Бена Уоллеса, який стверджував, що вторгнення Росії в Україну змінило всі розрахунки.

«Фінансування повинне змінюватися так само, як і загроза», - сказав британський міністр у вівторок.

Через це складається враження, що між Джонсоном і одним з важливих членів його кабінету виникла суперечка. Уоллес не оголошував публічно свої вимоги щодо оборонного бюджету. Він також наполягає, що в приватних розмовах теж не називав Джонсону жодних цифр. Однак, міністерство оборони Великої Британії допустило витік інформації про те, що Уоллес хотів би, щоб витрати на оборону зросли до 2,5% від ВВП королівства до 2028 року. Зараз Лондон витрачає 2,1% від ВВП. В Інституті фіскальних досліджень підрахували, що фактично йдеться про виділення додаткових 10-13 мільярдів фунтів стерлінгів на додачу до нинішнього бюджету на рівні 48,2 мільярди фунтів. Крім того, при нинішньому рівні інфляції це буде також означати збільшення витрат на британську армію на 9% щороку аж до 2028-го.

Питання в тому, де взяти ці додаткові гроші? Чи буде скорочене фінансування, наприклад, системи охорони здоров’я, щоб віддати ці гроші міністерству з тривалою історією марнотратства? The Guardian допускає, що, швидше за все, будуть збільшені податки. І саме тому Джонсон не хоче говорити про це зараз.

Але лобіювання Уоллеса відображає також неспівпадіння риторики з реальністю, коли йдеться про поведінку британського уряду. Джонсон вже давно намагається просувати ідею «глобальної Британії». Тому він робить все можливе, щоб допомогти Україні. Але в цей же час, реальні витрати на оборону скорочуються.

Раніше повідомлялося, що Джонсон і Макрон на саміті G7 домовилися посилити військову допомогу Україні.

Борис Джонсон запропонував Україні увійти до одного альянсу з Великобританією. І цей альянс не НАТО. Чи буде він альтернативою ЄС? І чи взагалі буде? Читайте роздуми Олексія Їжака на цю тему у статті «Наднова» Європа Бориса Джонсона: чи потрібна вона Україні?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі