The Guardian: Якби Ізраїль почав наземний наступ на Газу, який би це мало вигляд?

Поділитися
The Guardian: Якби Ізраїль почав наземний наступ на Газу, який би це мало вигляд? © ЦАХАЛ
Ізраїль має набагато більшу армію, але ХАМАС за останні роки пристосувався до використання переваг міського середовища.

Бойові дії між армію Ізраїля і ХАМАСом, як правило, відбуваються за схожою схемою. Наземним інтервенціям різного масштабу зазвичай передує потужний артилерійський обстріл районів і населених пунктів, до яких наближаються ізраїльські війська.

На першому етапі кампаній Ізраїль також інтенсивно використовує авіацію і обстріли з наземної артилерії і військово-морських катерів для ураження військової інфраструктури ХАМАСу, включаючи урядові будівлі, поліцейські дільниці, прибережні об'єкти, навчальні центри і будинки високопоставлених чиновників, - пише The Guardian.

Але хоч  Ізраїль має величезну перевагу з точки зору чисельності своєї армії, технологій, систем озброєння і логістики, ХАМАС за ці роки значно пристосувався до використання переваг щільної міської забудови Гази.

Як географія впливатиме на бойові дії?

Географія Гази обмежує можливості для проведення ізраїльських операцій, і тому Армія оборони Ізраїлю, як правило, використовує одні й ті ж маршрути підходу. Вони рухаються по сільськогосподарській території поблизу контрольно-прокускного пункту Ерез на крайній півночі Сектора Газа, а також навколо Бурейджа на південь від міста Газа, де пролягає гірський хребет, з якого видно центральну частину Гази. Ще один маршрут проходить на схід від Хан-Юніса, тут танкам і бронетехніці легше пройти і зайняти вогневі позиції. Інша точка входу для ізраїльтян знаходиться в районі Філадельфійського коридору біля Рафаха на крайньому півдні.

У минулому Ізраїль використовував позиції з видом на центральну частину Сектора Гази, щоб спробувати перервати комунікації між містом Газа і півднем, а також в інших місцях, щоб поділити територію.

ХАМАС та інші угруповання знають, що ці шляхи можуть бути використані ізраїльськими військами. І тому вони будуть розташовувати свої перші лінії оборони в цих районах, оскільки в минулому вони були ареною запеклих боїв.

Коли піщана місцевість переходить у міські райони, умови стають складнішими для Ізраїлю. Висотні житлові будинки в таких місцях, як Джабалія і Бейт-Лахія, нависають над північними підступами до міста Газа, в той час як головна дорога з півночі на південь межує з промисловими районами, які в минулому використовувалися ХАМАС для оборони.

Місцевість в центрі Гази і на схід від Хан-Юніса більш відкрита, але села і високі будівлі вздовж під'їзних доріг забезпечують прикриття для сил ХАМАСу.

Чи підуть ізраїльтяни в головні міста?

Ізраїльські війська страждали від тяжких атак, коли намагалися просунутися до головних міських центрів. ХАМАС та інші угрупування мають протитанкові міни і протитанкові керовані ракети, які вони ефективно використовують разом з мінометним вогнем.

В одну з ночей боїв у забудованому районі Шуджейя під час війни 2014 року Ізраїль втратив 13 солдатів. Їм влаштували засідку з застосуванням протитанкових мін і кулеметного вогню.

Ізраїльські військові мають великий досвід боротьби з бронетехнікою в палестинських містах. Зокрема, їм довелося зіштовхнутися з важким озброєнням ворога на Західному березі річки Йордан під час другої інтифади. Однак, ХАМАС має великий запас протитанкових ракет «Корнет", які ефективно використовувалися, в тому числі «Хезболлою» в Лівані, проти основних бойових танків ізраїльської армії.

ХАМАС також озброївся безпілотниками, до яких причеплені боєприпаси. Це БПЛА, схожі на ті, які широко використовуються в Україні і здатні скидати бомби на техніку і солдатів. І це нова загроза.

Як відповідатиме ХАМАС?

ХАМАС має багаторічний досвід протистояння з армією Ізраїля. Його загони стали ефективною міською бойовою силою, здатною адаптуватися. Війська ХАМАСу складаються з ядра досвідчених бойових лідерів, які добре знайомі з ізраїльським способом ведення бойових дій. Деякі з них розмовляють івритом і поглиблено вивчали ізраїльську армію.

«Головною проблемою для Ізраїлю в будь-якій спробі наземного наступу буде те, що йому доведеться протистояти підготовленим позиціям ХАМАСу, в тому числі бойовим тунелям, які розроблялися протягом багатьох років і в деяких випадках обладнані системами зв'язку», - йдеться в статті.

«Якщо раніше тунельна мережа ХАМАСу була примітивною, то зараз його інженери мають значний досвід у будівництві міцних і добре прихованих підземних споруд для використання в якості командних центрів і для розгортання бойовиків», - пояснює видання.

І хоч колись Ізраїль мав явну перевагу у веденні спостереження над Газою, дешеві і легкодоступні цивільні дрони, придбані ХАМАСом, дещо зрівняли можливості, дозволивши бойовикам спостерігати за ізраїльськими лініями наступу.

Чи може Ізраїль взяти під контроль Газу?

Хоча Ізраїль, ймовірно, має військовий потенціал і волю після суботньої атаки, ціна, ймовірно, буде високою для ізраїльських військових і палестинських цивільних. Крім того, масштабна операція буде супроводжуватися високим ризиком для ізраїльських заручників, яких утримують в Секторі Газа.

Повна реокупація Гази буде надзвичайно складним завданням і, ймовірно, Ізраїль не зможе в довгостроковій перспективі керувати цією територією. А це означає, що якщо Ізраїль піде на масштабне вторгнення, то його метою, швидше за все, буде повна поразка ХАМАСу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі