Три міста - Гонконг, Париж та Цюрих - розділили між собою перше місце в списку найдорожчих міст світу. Список склали фахівці Economist Intelligence Unit (EIU) - аналітичним підрозділом британського журналу The Economist.
Париж та Цюрих, які раніше займали п'яту сходинку, витіснили з першого місця Сінгапур та Осаку.
Ціни в Сінгапурі впали через відтік іноземців на тлі пандемії коронавірусу у світі. Населення Сінгапуру скоротилася вперше з 2003 року, що призвело до зниження попиту і дефляції.
Перша десятка виглядає так:
- Цюрих (+4 позиції в рейтингу), Париж (+4), Гонконг (0)
- Сінгапур (-3)
- Тель-Авів (+2)
- Осака (-4)
- Женева (+3)
- Нью-Йорк (-3)
- Копенгаген (+2)
- Лос-Анджелес (-1)
Найбільше зростання цін було зафіксовано в Тегерані. Це пояснюється введених санкцій США проти Ірану. В результаті іранська столиця перемістилася на 79-е зі 106-го місця рейтингу.
За рік вартість життя знизилася в країнах Північної та Південної Америки, Африки та Східної Європи, в той час, як жити в західноєвропейських містах стало дорожче, що, зокрема, пов'язано зі зміцненням євро щодо долара США.
EIU розраховує індекси вартості проживання для 133 міста світу двічі на рік, використовуючи відправною точкою прожитковий рівень в Нью-Йорку. Експерти розглядають ціни на більш ніж 400 найменувань товарів і послуг в 138 категоріях.
Раніше американська консалтингова компанія Mercer опублікувала щорічний рейтинг найкомфортніших міст світу. Десятий рік поспіль рейтинг очолює австрійська столиця Відень. Київ посів 173-й рядок 231.