Про це Reuters сказали кілька експертів після огляду доступних у відкритому доступі матеріалів.
Російські слідчі повідомили, що теракт організував вихідень з Киргизстану Ахбажон Джалілов. Він нібито підірвав себе у вагоні, але перед тим лишив бомбу на іншій станції метро, яка не детонувала.
Експерти кажуть, що пристрій, який не вибухнув, має вигляд саморобного і низькотехнологічного. В його конструкції, швидше за все, був використаний цукор і деякі широкодоступні інградієнти, а також імпровізований детонатор. Така нестача ресурсів притамання особам, які діють в умовах обмежених можливостей, але з певним інструктажем, як створити вибухівку, подібну до тієї, яку використовують терористичні групи на зразок "Ісламської держави".
Це підтримує теорію, що Росія зіштовхнулася з новим видом загрози з боку жорстоких ісламістів, які розчинилися в суспільстві і не належать до сформованої групи джихадистів. Тому службам безпеки складно їх виявити.
"Можливо, що йдеться про аматорську організацію, яка хотіла щось зробити але не мала контактів, грошей чи забезпечення, щоб здобути потужну вибухівку", - сказав виданню неназваний колишній чиновник західної країни, у якого є досвід роботи з саморобними бомбами на Близькому Сході.
Співробітник російських спецслужб сказав Reuters, що бомба була зроблена за допомогою методу, який прийшов у Росію з Сирії. Вибухівку, яку знайшли в Петербурзі, називають ще "шоколад" за її коричневий колір.
"На відміну від типових сумішей, які раніше робили у Росії, "Ісламська держава" використовує цукор. І тому вибухівка має такий коричнуватий колір", - сказав російський співрозмовник видання, додавши, що вірогідно у терориста "були спільники".
Російські ЗМІ повідомляють з посиланням на правоохоронні органи, що Джалілов був пов'язаний з радикальними ісламістами. І це нібито підвищує вірогідність того, що його вчинок був натхнений "Ісламською державою", яка до цього часу не влаштовувала атаки у великих містах Росії.
Ще один західний експерт сказав Reuters, що бомба у Санкт-Петербурзі, вірогідно, була зроблена з суміші цукру чи пального з нітратом амонію, що може вказувати на зв'язок з "Ісламською державою". Але з якою саме її фракцією сказати важко.
"Часто дизельне паливо використовують для цього, тому у вибухівки такий темнокоричневий колір. Багато саморобних бомб, які були знайдені в Іраку і Сирії були виготовлені таким способом", - сказав співрозмовник видання.
Але всі п'ятеро експертів, з якими говорили журналісти Reuters, вказують на те, що ситуація вийшла з-під контролю петербурзького терориста. Перша бомба, яку він лишив на іншій станції, не вибухнула. Можливо це сталося тому, що він не правильно встановив чи під'єднав саморобний детонатор.
Як повідомлялося, В метро Санкт-Петербургу прогримів вибух, в результаті якого загинули, щонайменше, 14 осіб. Детальніше читайте в матеріалі DT.UA "Вибух в метро Санкт-Петербуру: головне".