За словами Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, інформація про те, що таліби проводять страти в Афганістані «заслуговують довіри». Про це повідомляє Лига.net з посиланням на BBC.
За словами представника ООН, бойовики розстрілюють колишніх урядових військових і цивільних.
Є повідомлення про обмеження по відношенню до жінок і вербуванні дітей-солдатів, повідомила Бачелет Раді ООН з прав людини.
Вона каже, що права жінок — це «основна червона лінія», і закликала держави-члени ООН створити спеціальний орган для моніторингу прав людини в Афганістані.
Тисячі афганців як і раніше збираються в аеропорту Кабула, сподіваючись покинути країну до 31 серпня. Це крайній термін, встановлений президентом США Джо Байденом для того, щоб американські війська покинули Афганістан.
Велика Британія, Франція і Німеччина попросили про продовження.
Однак міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес визнав, що Байден навряд чи зрушить крайній термін. Талібан попередив про наслідки, якщо він це зробить.
За словами офіційних осіб, за останні 10 днів з Афганістану по повітрю вивезено близько 50 000 чоловік — афганців і іноземців.
Міністри уряду Великобританії заявляють, що без США, які в даний час охороняють і експлуатують міжнародний аеропорт Кабула, евакуація не може тривати.
Тисячі людей все ще чекають можливості покинути Афганістан.
Тим часом, глава Центрального розвідувального управління США (ЦРУ) провів таємну зустріч у Кабулі з засновником Талібану муллою Барадару, повідомляє Washington Post.
У разі підтвердження, це буде перша зустріч на вищому рівні між США і Талібаном з моменту падіння Кабула і повалення уряду, підтримуваного США.
Нагадаємо, що Канцлерін Німеччини Ангела Меркель заявила, що таліби занадто швидко завоювали Афганістан — урядові сили країни впали з «запаморочливою швидкістю». Її слова цитує Reuters, додаючи, що Європа чекала більшого опору.
Канцлерін додала, що зусилля армії Афганістану оцінили неправильно.
«Армія звалилася із запаморочливою швидкістю. Ми очікували, що опір буде сильніше», — заявила канцлер.
За її словами, зараз головне завдання — порятунок людей, які хочуть покинути Афганістан. Однак потім ще буде підніматися питання про те, чого насправді вдалося досягти, а чого так і не змогли зробити.