Тайвань стежить за ситуацією після повідомлень про китайський підводний човен у Тайванській протоці

Поділитися
Пекін посилює тиск на Тайбей. 

Тайвань стежить за ситуацією в регіоні після того, як в Інтернеті з'явилися фотографії китайського атомного підводного човна в Тайванській протоці. Про це повідомляє Reuters.

Тайванські ЗМІ опублікували зображення ймовірного атомного підводного човна з балістичними ракетами, який перебував приблизно за 200 км від західного узбережжя острова. Фотографії зробив тайванський рибальський човен у вівторок, 18 червня.

Вузька протока, що відокремлює Тайвань від Китаю, часто є точкою напруженості. Тайбей час від часу повідомляє про маневри в цьому районі китайських військових літаків і кораблів.

Відповідаючи на запитання про підводний човен, міністр оборони Тайваню Веллінгтон Ку сказав, що острів "розуміє" ситуацію, але відмовився повідомити, як її відстежують, або надати деталі.

Джерело, знайоме з ситуацією, повідомило Reuters, що підводний човен, найімовірніше, повертався з Південно-Китайського моря до свого порту в Циндао. Інцидент у вівторок міг статися через те, що підводний човен зіштовхнувся з несправністю і був змушений частково піднятися на поверхню.

Військові експерти кажуть, що стратегічні води біля південно-західних берегів Тайваню, де здебільшого мілководна Тайванська протока стає глибшою, надають підводним човнам можливість влаштувати засідку. Підводні човни з балістичними ракетами призначені не для нападу на кораблі, а для ударів по цілях на суші.

Тайванський флот протичовнових літаків P-3C Orion розташований на авіабазі на півдні Тайваню, що забезпечує легкий доступ до південної частини протоки.

Останніми роками Тайбей скаржиться на те, що Китай використовує так звану війну в сірій зоні, спрямовану на виснаження супротивника, не вдаючись до відкритих бойових дій. Міноборони Тайваню, зокрема, зафіксувало 20 китайських військових літаків і сім кораблів біля острова за останні 24 години.

Китай, який вважає Тайвань своєю територією, ніколи не виключав можливості захопити острів силою в разі необхідності. Останніми роками Пекін посилив тиск на Тайбей. Нещодавно Китай провів масштабні військові навчання біля острова, після інавгурації нового президента Тайваню, назвавши їх попередженням для “сепаратистських” сил.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі