Міністерство закордонних справ Тайваню вважає, що підтримка з боку США залишиться незмінною, незалежно від того, хто переможе на президентських виборах у Штатах. Але острів залишатиметься на сторожі щодо “маніпуляцій” навколо питань Тайваню та Китаю у розпал виборчої кампанії, повідомляє Reuters.
Тайбей мав потужну підтримку від адміністрації колишнього президента США Дональда Трампа, включно з гучними візитами і продажем зброї, які продовжилися й за часів чинного американського президента Джо Байдена.
У звіті для законодавців МЗС Тайваню зазначило, що навіть попри те, що результат виборів у США не був визначеним, острів мав міжпартійну підтримку.
Тайбей продовжуватиме збалансований обмін думками з обома партіями США, але має бути готовим до того, як тайвансько-китайські питання можуть відобразитися на виборах, додали в міністерстві.
"У міру загострення передвиборчої боротьби в США ми повинні остерігатися маніпулювання питаннями Тайванської протоки як політичним питанням оборони й нападу", - сказано в заяві, без уточнень.
Під час зустрічі з президентом Тайваню Цай Інвень у четвер, 28 березня, у Тайбеї конгресмен-республіканець Джек Бергман, який є членом комітету з питань збройних сил Палати представників США і головою підкомітету з питань розвідки та спеціальних операцій, заявив, що його делегація прибула на острів продемонструвати постійну підтримку з боку Конгресу.
"Ми будемо продовжувати запевняти наших колег, що ці стратегічні відносини є ключовими для майбутньої безпеки регіону. Це включає сильну морську стратегію Тайваню і те, як ми можемо працювати разом над спільними цілями для протидії Китаю в його дедалі більш агресивних діях в регіоні", - сказав Бергман.
Під час візиту його супроводжують конгресмени-демократи Дональд Норкросс і Джиммі Панетта. За словами Бергмана, під час перебування на Тайвані конгресмени зустрінуться з "американським персоналом", але він не уточнив, йдеться про військових чи цивільних.
Сполучені Штати є найважливішим постачальником зброї та міжнародним партнером Тайваню, попри відсутність офіційних дипломатичних зв'язків. Китай вважає острів своєю територією, однак Тайбей відкидає претензії Пекіна, заявляючи, що лише народ острова може вирішувати своє майбутнє.
Тайвань протягом останніх років скаржиться на військову активність Пекіна. Китай ніколи не відмовлявся від можливості застосування сили для взяття острова під свій контроль.