Реакція світових ЗМІ на визнання Путіним «суверенітету» окупованих територій Донбасу

Поділитися
Реакція світових ЗМІ на визнання Путіним «суверенітету» окупованих територій Донбасу © unsplash/donfontijn
Путін зруйнував надії на дипломатію.

Президент Росії Владімір Путін офіційно визнав “суверенітет” створених та контрольованих Кремлем озброєних угруповань “ДНР” та “ЛНР”.

Перед цим члени Радбезу Росії одноголосно висловилися за визнання "суверенітету". Путін розділив відповідальність за ухвалення рішення, що очевидно зневажає міжнародне право.

Перед цим глави терористичних організацій “ДНР” та “ЛНР” Дєніс Пушилін та Лєонід Пасєчнік звернулися до Путіна з проханням визнати “незалежність”.

Світові ЗМІ відреагували на визнання Путіним «суверенітету» окупованих регіонів Донбасу.

«Загроза офіційного визнання окупованих регіонів Донбасу вже давно була частиною кампанії тиску. Росія контролювала та озброювала незаконні збройні формування з моменту початку бойових дій на сході України після Революції в Києві в 2014 році, але хотіла залишити їх в межах України з правом вето на важливі рішення, такі як блокування членства в НАТО», - пише The Guardian.

«Абсурдне театральне дійство Путіна стане поворотним моментом для його режиму. Це не був політик, який скликав свою команду для обговорення, це був авторитарний лідер, який збирає прихильників і забезпечує колективну відповідальність за рішення, яке, як мінімум, змінить архітектуру безпеки в Європі і цілком може призвести до ​​війни», - йдеться в іншій публікації The Guardian.

Ось так закінчується повоєнний період і глобальний порядок після холодної війни. У монолозі, за яким стежили в усьому світі, президент Росії Владімір Путін «атакував» не лише незалежну Україну та її уряд, а й усі аспекти архітектури безпеки в Європі. На той час, коли Путін закінчив свою промову, він не тільки заявив про свій намір зруйнувати інституції, які підтримували мир в Європі, але й фактично виклав ідеологічну основу для початку війни — навіть якщо і не оголошував про війну відкрито. Ключовим моментом стало визнання «суверенітету» окупованих Росією територій Донбасу . Таким кроком Путін повністю відкинув повагу до територіальної цілісності України, пише The Washington Post.

Спростування заяв Путіна не має сенсу — сумнівно, що навіть він сам вірить у власні звинувачення на адресу України як майбутню платформу для «агресії НАТО». Сумна правда полягає в тому, що Україна є державою-членом Організації Об’єднаних Націй, безпеку якої Росія сама зобов’язалася поважати 28 років тому в обмін на ядерне роззброєння країни.

Його справжня причина нападу на Україну — не російська національна безпека, а збереження власної влади в Москві. Режим Путіна боїться демократичного розвитку у колишній радянській республіці такого розміру та культурного значення, як Україна, додають редактори The Washington Post.

Але після нещодавніх дій Путіна стало ясно, що його агресію не зупинили і більше немає жодних причин чекати із запровадженням санкцій — поширюючи їх за межі незаконних збройних формувань «Л/ДНР». Це був би перший крок до рішучого реагування на таку геополітичну кризу, але навряд чи він буде останнім, резюмує видання.

«Путін натякнув на можливість ширшої військової кампанії та фактично заявив, що Україна — це країна, «створена Росією», - пише NYT.

«Путін назвав українську державність фікцією. Однак історія свідчить про інше. У своїй промові президент РФ перетворив складну історію України у власну версію, що послужило виправданням для анексії частини її території», - йдеться в іншій публікації NYT.

«Путін посилює бойову риторику. Президент РФ провів дуже демонстративну зустріч з вищими посадовими особами, звинувативши Київ у «здійсненні актів агресії». Трансляція засідання Радбезу вийшла в ефір через кілька годин після того, як Білий дім оголосив, що президент США Джо Байден «в принципі» погодився на переговори з Путіним за посередництва Франції, якщо Росія не почне наступ на Україну», - пише CNN

«Рішення президента РФ визнати окуповані регіони Донбасу зруйнували надії на дипломатію. Визнання призведе до двох основних початкових результатів. По-перше, руйнування мінських домовленостей і надій на дипломатичне вирішення ситуації.  По-друге, це дає Кремлю виправдання для відправки російських військ і техніки на окуповані території. Це також може збільшити ризик ширшого конфлікту між Москвою та Києвом уздовж уже активної лінії фронту», - пише Financial Times.

Визнання Росією так званих "ЛНР" та "ДНР" означає свідомий вихід із Мінських домовленостей і завдасть серйозного удару політико-дипломатичному врегулюванню: таку думку висловили відразу кілька політичних діячів, зокрема канцлер Німеччини Олаф Шольц та держсекретар США Ентоні Блінкен.

Цей раунд протистояння із Заходом Путін програв. Він хотів великої гри, розділу сфер впливу, уявляючи себе Сталіним у Ялті. А в результаті — просто вкрав пасочки у того, хто менший на зріст. Оруеллівський майже годинний спіч, який виглядав теоретичним обґрунтуванням для окупації всієї гидливо-ненависної Путіну України, поки що став прелюдією до пережовування раніше вже відкушеної частини нашої країни.

Та це був лише один із раундів. І ми маємо бути готові до всього…

Аналіз нових геополітичних реалій гарячими слідами — у статті Тетяни Силіної «Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі