Невизначеність у світовій торговельній політиці, яка виникла внаслідок масштабної торгівельної війни між Китаєм і США, призведе до того, що наступного року світова економіка може втратити не менше $ 850 млрд, повідомляє інформаційне агентство Reuters.
За основу свого твердження журналісти взяли аналіз, проведений Федеральною резервною системою (ФРС) США. Дослідники стверджують, що останній раз така невизначеність у світовій економіці спостерігалася у 70-х роках ХХ століття. Сила удару, якого така невизначеність завдає економічної активності через спад інвестицій і темпів виробництва, у глобальному масштабі складе близько 1% ВВП.
Відповідно, при оцінці ВВП США у $ 20 трлн, а світового ВВП у суму близько $ 85 трлн це призведе до торгових втрат США на рівні $ 200 млрд стосовно до ВВП країни і $ 850 млрд стосовно до світового ВВП.
З 1 вересня почали діяти 5% мита Китаю на імпортовану із США сиру нафту, а також на ряд інших товарів загальною вартістю понад 75 млрд доларів. З 1 жовтня будуть введені мита на китайські товари загальною вартістю в 250 мільярдів доларів.
Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп анонсував торговельну угоду з Китаєм, зіславшись на те, що він назвав зростаючим економічним тиском на Пекін і втратою робочих місць в Китаї.
Торгова війна між Китаєм і Сполученими Штатами почалася навесні 2018 року, коли Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь з ряду країн, в тому числі з КНР. На саміті "Великої двадцятки" в Буенос-Айресі Дональд Трамп і Сі Цзіньпін погодилися на перемир'я в торговельній війні, домовившись відкласти до березня 2019 року введення нових торгових мит.
Детальніше про торгову війну між двома наддержавами читайте в матеріалі Олексія Їжака ""Холодна" війна з "гарячими" зіткненнями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".