Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що світ зазнав невдачі в зусиллях, направлених на створення двох держав для ізраїльтян та палестинців, передає DPA. Він додав, що за 30 років не було успіху у вирішенні питання щодо двох держав.
«Світ зазнає жахливої невдачі», – сказав Боррель, перебуваючи з візитом у Пекіні.
За словами глави європейської дипломатії, дві окремі держави є бажаною метою для ізраїльтян і палестинців у майбутньому. Однак, як зазначив Боррель, це все одно не вирішить поточний конфлікт, розв’язаний минулими вихідними.
Він заявив, що в Секторі Гази зараз відбувається серйозна гуманітарна криза. Боррель підтвердив свою підтримку позиції ООН та публічно відмежувався від заклику ізраїльських військових до масової евакуації північної частини Гази.
«Так багато людей не могли вирушити в дорогу за такий короткий проміжок часу, це просто неможливо, ви не можете перемістити таку кількість людей», – сказав Боррель.
Водночас він зазначив, що Ізраїль має право захищатися. Однак, за словами глави дипломатії ЄС, це право має реалізовуватись відповідно до міжнародного права.
Відповідаючи на запитання, чи закликав він Китай використати свій вплив на Близькому Сході, Боррель сказав, що вони обговорили, що кожен може зробити, аби впоратися з ситуацією.
Нагадаємо, рух ХАМАС оголосив про початок операції «Шторм Аль-Акса» проти Ізраїлю вранці 7 жовтня. Палестинські бойовики, зокрема захопили КПП «Ерез» і на деякий період прорвалися до міст Ашкелон і Сдерот, а також атакували фестиваль електронної музики.
Міноборони Ізраїлю тоді повідомило про набір резервістів. За кілька годин прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що його країна перебуває «у стані війни» та переможе». Армія отримала наказ повністю заблокувати відповідну територію.
Відтоді Ізраїль регулярно завдає ударів по палестинських об'єктах. 13 жовтня Армія оборони Ізраїлю заявила, що їхня піхота й танки увійшли на територію Сектора Гази, аби зачистити території від потенційних терористів і знайти зниклих безвісти ізраїльтян.
Причини й наслідки нинішньої ескалації пояснює В'ячеслав Ліхачов у статті «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?» на ZN.UA.