"Війна була нормальним станом відносин між країнами в минулому. Великі держави постійно перебували у стані війни між собою. Але тепер ця ситуація змінилася. Востаннє великі держави відкрито протистояли одна одні під час Корейської війни. Тоді було протистояння між США і Китаєм. З того часу прямої конфронтації не було. Крім того, світ стає дедалі більш демократичним. Попри очевидні процеси відновлення автократії у Росії, Туреччині чи деяких інших країнах, демократія сьогодні у світі поширена, які ніколи. В минулому столітті у світі було близько 30 демократичних країн. Зараз їх більше сотні", - підкреслив він.
Він також вказав на зростання якості і тривалості життя, зменшення бідності і покращення ситуації у світі із захистом прав людини. Втім, людство все одно не помічає цього прогресу і концентрує свою увагу на негативі. За словами Пінкера, причина цього криється в механізмах людської психології принципах роботи ЗМІ, які поширюють негативні історії.
Минулого тижня видання Financial Times писало, що серед найбільших загроз на 2018 рік учасники Всесвітнього економічного форуму в Давосі називали можливе застосування зброї масового знищення. Крім того, серед ризиків були названі наслідки кліматичних змін. А економічні чинники, які традиційно називалися головними загрозами, тепер відійшли на другий план.
За подіями на Всесвітньому економічному форумі в Давосі і виступами його учасників стежте в спецтемі DT.UA.