У разі спроби Росії порушити державний суверенітет Білорусі, країни Заходу і НАТО відреагують військовою кампанією на її дії, повідомляє "Ехо Москви" з посиланням на президента Білорусі Олександра Лукашенка.
"Класично загроза суверенітету існує завжди, і навіть для Росії. Але я не відчуваю зростання загрози суверенітету Білорусі. Якщо ця загроза з боку Росії, як дехто каже, виникне, і раптом вона спробує порушити наш суверенітет, ви знаєте, як відреагує не тільки світове співтовариство - вони вже будуть втягнутими у війну. Цього вже країни НАТО не перенесуть, бо вони вважатимуть це за загрозу у свою сторону", - заявив президент.
За його словами, загроза білоруському суверенітету з'явиться тоді, коли економіка країни ослабне.
"Росія, звичайно, буде діяти акуратно, обережно. Загроза з'явиться тоді, небезпечна загроза, коли у нас буде зовсім погано з економікою. Коли людям неможливо буде все це винести. Це єдина причина. Поки я при владі, це єдина загроза", - зазначив Лукашенко.
На 8 грудня, на 20-ті роковини підписання Угоди про створення Союзної держави, заплановано оголосити результати тривалого і переповненого скандалами й чутками переговірного процесу про наповнення конкретним змістом утворення "Союзної держави Російської Федерації та Республіки Білорусь". До чого конкретно домовилися Білорусь і Росія - достеменно не відомо, оскільки переговори були засекречені. Про їхній приблизний зміст можна судити лише з окремих повідомлень офіційних осіб, періодичних звинувачень Лукашенка у бік Кремля в ставленні його до Білорусі як до васала і, власне, з Угоди про об'єднання, підписаної ще 1999 року з ініціативи самого Лукашенка.
Детальніше читайте у матеріалі Ірини Павленко "Реанімація інтеграції" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".