Як сказано в документі суду, остання версія міграційного указу має такі ж проблеми, як і попередні.
Виконавчому указу "не вистачає достатньої кількості висновків про те, що в'їзд більше 150 мільйонів громадян шести зазначених країн завдасть шкоди інтересам США", - зазначається у висновку.
Рішенням суду припиняється заборона на в'їзд у Сполучені Штати громадянам шести країн з переважно мусульманським населенням (Іран, Ємен, Лівія, Сомалі, Сирія і Чад). При цьому обмеження на в'їзд для громадян КНДР, а також венесуельських чиновників і членів їх сімей суд залишив в силі.
В Білому домі назвали "небезпечним і помилковим" рішення суду Гавайських островів про блокування останньої версії імміграційного указу Трампа.
"Сьогоднішнє небезпечне і помилкове рішення окружного суду підриває зусилля президента щодо забезпечення безпеки американського народу і забезпечення дотримання мінімальних стандартів безпеки для в'їзду в США", − йдеться в повідомленні адміністрації американського лідера.
Наголошується, що "міністерство юстиції США буде наполегливо захищати правомірні дії президента".
Перша версія указу була опублікована в січні 2017 року, однак адміністрації Трампа довелося відмовитися від неї у зв'язку з блокуванням з боку суддів низки штатів.
25 вересня Дональд Трамп підписав новий скандальний указ, згідно з яким обмежується в'їзд в Сполучені Штати громадянам восьми країн. Термін дії попередніх обмежень закінчився 24 вересня. Згідно із законом, опублікованому на сайті Білого дому, зазначені громадяни Ірану, Лівії, Сомалі, Сирії, Ємену, Чада, Північній Кореї і Венесуели. Громадянам семи країн заморожений в'їзд з імміграційними і неімміграційних візами на невизначений строк, а у Венесуелі заборона поширюється тільки на чиновників. Новий указ повинен був вступити в силу 18 жовтня.