Суд ЄС скасував угоду про передачу даних до США у справі про конфіденційність Facebook

Поділитися
Суд ЄС скасував угоду про передачу даних до США у справі про конфіденційність Facebook © mobileprivacysource.com
Угода дозволяла приватним компаніям передавати дані користувачів ЄС до США. Однак обмін інформацією можуть продовжити за допомогою іншого механізму.

Європейський суд  у четвер скасував договір про конфіденційність даних, який дозволяв компаніям передавати приватні користувацькі дані між серверами у Європі та США. Однак дані громадян ЄС все ще можуть надсилатися до США та інших країн за окремим існуючим механізмом, пише DW.

У справі проти Інтернет-гіганта Facebook Європейський суд у Люксембурзі постановив, що угода про передачу даних "Щит конфіденційності" не змогла належним чином захистити дані європейців від законів про спостереження та безпеку США і тому була недійсною. 

Судді заявили, що в той час як угода вимагає від американських компаній дотримання законів про конфіденційність ЄС, її положення "не дають європейцям прав на розгляд у судах проти уряду США".

Однак передачу даних з ЄС буде дозволено продовжувати за іншим правовим механізмом, так званими договірними пунктами положення ЄС, згідно з яким компанії за межами Європи зобов’язуються виконувати закони ЄС про дані та конфіденційність. 

Такі передачі зараз, ймовірно, піддаються більш пильному контролю, і ЄС та США можуть працювати над новою угодою, яка гарантує захист конфіденційності для європейських користувачів Інтернету у США. 

Перемога активіста, що виборює конфіденційність

Позивач Максиміліан Шремс вітає це рішення. "Схоже, ми отримали 100% виграш", - написав він у Twitter після рішення суду.

Австрійський активіст відстоює приватну конфіденційність. Також він відповідав за завершення попередніх проєктів «Щит конфіденційності», «Безпечна гавань», створених після оприлюдення Едвардом Сноуденом інформації про масове цифрове шпигування американськими агенціями за громадянами всього світу.

В останньому випадку Шремс стверджував, що було незаконно передавати його дані, зібрані офісом Facebook в Ірландії, без передачі його дозволу у відділення США.

Оскільки американські спецслужби можуть отримати доступ до приватних даних користувачів Facebook, це означало, що дані громадян ЄС недостатньо захищені. Він також не може оскаржити цю передачу, заявив він.

Ірландський уповноважений із захисту даних подав справу до Вищого суду Ірландії, який передав її до Європейського суду.

Існуючий договір викликає інтерес до суду

Спочатку справа була зосереджена на договірних застереженнях, перш ніж судді зацікавились захистом конфіденційності. Нині визнаний договір визнав політику передачі даних більш ніж 5 000 компаніям у США.  

Прихильники захисту конфіденційності стверджують, що, хоча угода використовується технічними енергетичними установами, вона також дозволяє невеликим американським компаніям надавати послуги у Європі.

Договірні положення, на які зараз покладаються компанії, є найбільш юридично обтяжливими, ніж двостороння угода, наприклад, «Щит конфіденційності».

Брюссельський привіт і бум великих технологій

Американське велике технологічне лобі (Асоціація комп'ютерної та комунікаційної індустрії, CCIA) розкритикувало рішення суду, прийняте у четвер, заявивши, що це "створює юридичну невизначеність для тисяч великих та малих компаній по обидва боки Атлантики".

"Ми віримо, що ті, хто приймають рішення між ЄС та США, швидко розроблять необхідні зміни до законодавства ЄС, щоб забезпечити продовження обміну потоками даних, що лежить в основі трансатлантичної економіки", - заявили у CCIA.

Однак Брюссель схвалив рішення суду. 

Постанова ЄСП є "землетрусом для міжнародного обміну даними", заявив парламентар Євросоюзу Моріц Кернер. "Завдяки постанові суддів, американські дані, які прослідковуються в ЄС, більше не можуть ігноруватися або прийматися", - йдеться у повідомленні політика. 

"Сумно, що цього можна було досягти лише за скаргою приватної особи Шремса", - додав він.

Переклад підготував Сергій Дрозд

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі