Інформація і комунікація мають базовий для структурування світу характер, оскільки між ними є пряма кореляція. Відхилення, звичайно, бувають, коли цензура або пропаганда вимагають говорити одне, а в реальності є або має бути інше. Релігія або ідеологія в історії завжди жорстко захищаються від зазіхань на їх істинність. Структура світу зазнає́ руйнування, коли ми маємо не один, а кілька домінуючих центрів комунікації, а відтак базова картина світу починає піддаватися сумніву.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Георгій Почепцов. На його думку, революції закликають змінити структуру світу спочатку за допомогою слів, тобто в основі знову-таки лежать комунікації з масовою свідомістю.
"Правда, відомо, що Троцький був хорошим оратором, а Сталін - поганим. Тому йому довелося застосувати апарат репресій, щоб перемогти комунікації Троцького. І цей інший "інструментарій" Сталіна наздогнав Троцького навіть у Мексиці", - зазначає експерт.
Детальніше про руйнівний вплив комунікацій читайте у статті Георгія Почепцова "Управляючи комунікацією, ми водночас управляємо світом" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".