Проектом "Годинник Судного дня" займаються співробітники журналу Bulletin of Atomic Scientists, який належить Чиказькому університету. Рішення пересунути стрілки було прийнято у зв'язку із заявами Дональда Трампа про ядерну зброю і зміни клімату. На рішення також вплинуло зростання націоналістичних настроїв у всьому світі.
До свого вступу на посаду президента Дональд Трамп закликав США посилити ядерний потенціал, він також є противником концепції глобального потепління. У 2012 році Трамп заявив, що вона була придумана китайцями, щоб позбавити американські товари конкурентоспроможності на світовому ринку.
Нагадаємо, Годинник Судного дня з'явилися в 1947 році, одразу ж після створення першої ядерної бомби. Спочатку Годинник відображав тільки загрозу ядерної війни. З 2007 року враховуються також зміни клімату та технологічні досягнення, які можуть призвести до глобальної катастрофи.
Час, що залишився до півночі, символізує напруженість міжнародної обстановки і прогрес у розвитку ядерного озброєння. Рішення про переведення стрілок приймає рада директорів журналу за допомогою запрошених експертів, серед яких 18 лауреатів Нобелівської премії.
За 70 років історії години змінював своє положення 22 рази, у 1947 році він були встановлений на 23:53. У 1953 році, після випробування Радянським Союзом водневої бомби, Годинник Судного дня показував 23:58. Це саме крайнє значення годинника, ближче до півночі він не наближався ніколи.
У 2015 році Годинник Судного дня пересували відразу на дві хвилини вперед. Причиною цього стала відсутність прогресу в скороченні ядерних арсеналів і загрози, пов'язані з катастрофічною зміною клімату.