В Буенос-Айресі стартує дводенний саміт "Великої двадцятки". В сукупності, країни G20 становлять 85% світового ВВП, 75% світової торгівлі і дві третини населення світу. У заходах візьмуть участь лідери 19 країн і керівництво ЄС. Спеціальні запрошення були направлені прем'єр-міністру Іспанії Педро Санчесу, головам Нідерландів, Чілі, Сенегалу, Сінгапуру, Руанди і Ямайки. Крім того, зазвичай на зустрічах G20 присутні керівники ключових міжнародних організацій – ООН, Всесвітнього банку, МВФ, СОТ, МОП.
Напередодні саміту стало відомо, що президент США Дональд Трамп скасує заплановану зустріч зі своїм російським колегою Володимиром Путіним через те, що у неділю російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шість українських моряків, росіяни незаконно утримують 24 українських військовослужбовців.
Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що такий підхід США нібито відкладає "на невизначений час обговорення серйозних питань міжнародної та двостороннього порядку".
Зазначимо, що саміт "Великої двадцятки" – фактично останній міжнародний майданчик, куди все ще запрошують Путіна, після виключення Росії з "Великої вісімки".
Очікується, що прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей вимагатиме посилення санкцій проти РФ під час саміту. Також президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган має підняти питання ситуації в Керченській протоці в Буенос-Айресі.
Однією з найбільш очікуваних зустрічей на саміті є переговори Трампа і лідера КНР Сі Цзіньпіна. Між США і Китаєм з весни триває торгова війна, пов'язана з введенням нових мит. Китай раніше заявив, що він не допустить, щоб в підсумкових документах містилися положення, які ущемляють інтереси Пекіна, "хоч КНР займе відкриту і конструктивну позицію". У листопаді Трамп виявив бажання закінчити торговельну війну з Китаєм і попросив головних секретарів кабінету написати потенційний договір, що буде означати перемир'я в торгових конфліктах. Найімовірніше, нова торгова угода буде обговорюватися під час саміту "Великої двадцятки".
На з'їзд уже прибув наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман, який, за даними газети The Washington Post, є безпосереднім замовником убивства журналіста Джамаля Хашоггі. У середу правозахисна організація Human Rights Watch закликала суд Аргентини порушити справу проти кронпринца за звинуваченням у військових злочинах в Ємені і розслідувати його причетність до вбивства Хашоггі. Згідно із законами південноамериканської республіки, злочини проти людяності потрапляють під універсальну юрисдикцію і можуть бути розглянуті аргентинськими судами незалежно від місця вчинення цих злочинів. Саудівський принц не був затриманий за запитом організації.
Трейдери на очікують зустрічі наслідного принца Саудівської Аравії з Путіним, які повинні обговорити нафтовидобуток. Ціна на нафту марки Brent продовжує падати вже більше місяця. Ціна на барель вперше з жовтня 2017 роки опустилася нижче $ 60 доларів. Напередодні стало відомо, Саудівська Аравія кинула виклик Росії в найбільших поставках нафти Китаю. З недавніми угодами про поставки нафти і потенційним збільшенням потужності нафтопереробних заводів саудівці можуть обігнати росіян, вважають аналітики.
Як відомо, канцлер Німеччини Ангела Меркель пропустить перший день саміту G20 через поломку літака. Через технічні несправності її літаку довелося зробити незаплановану посадку в Кельні. Канцлер та її делегація 30 листопада вранці планують вилетіти до Мадриду, де пересядуть на звичайний рейсовий літак до Буенос-Айреса.
Саміт G20 проходить з 30 листопада по 1 грудня.