Так, 59% опитаних висловилися "за", 41% - "проти", повідомляє в Twitter голландський дипломат Марк Геррітсен.
In Tokio is het ambassade-stembureau alweer gesloten. Exit poll 59% JA, 41% NEE @oekraine6april #oekrainereferendum pic.twitter.com/lMfVxZqH9J
- Marc Gerritsen (@gerritsen_marc) 6 апреля 2016 г.
Місцеве видання Rotterdam, по стану на 9:00 за київським часом явка в Роттердамі склала 3%.
Інше місцеве видання Nu.nl повідомляє, напередодні голосування було проведено опитування, яке показало, що 55% виборців будуть голосувати "проти", 33% - "за", а решта 12% не визначилися.
"Прогнози, скільки людей буде голосувати коливається в діапазоні від 25% до більш ніж 40%. Тільки голландські громадяни, а не сотні тисяч інших громадян ЄС в Нідерландах мають право голосу", - йдеться в повідомленні.
Zo doe je dat, voor stemmen. Voor meer samenwerking. Daar is nog nooit iemand slechter van geworden. #stemvoor pic.twitter.com/U8IkeiMXQ4
- Mei Li Vos (@meilivos) 6 апреля 2016 г.
У Нідерландах у середу, 6 квітня, о 8:30 ранку за київським часом почалосяголосування на консультативному референдумі щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Під час голосування голландці покажуть, чи підтримують вони рішення свого уряду і парламенту ратифікувати цей договір.
Офіційні результати референдуму будуть оголошені в наступний вівторок, 12 квітня, але ввечері 6 квітня у голландських ЗМІ очікуються попередні результати, представлені за підрахунками голландських муніципалітетів.
Раніше глава голландської ініціативної групи по проведенню голосування Арьян ван Диксхорн заявив, що референдум у Нідерландах має далекосяжну мету – вихід країни з ЄС. "Звичайно, нас не хвилює Україна. У нас є мета домогтися виходу Нідерландів з ЄС. Але поки що такий референдум неможливий, ми використовуємо будь-яку можливість, аби ускладнити відносини Амстердама з Брюсселем", – зазначив ван Диксхорн.
Детальніше про політичні відносини Нідерландів та України, а також про позицію Амстердаму по антиросійським санкціям читайте у спецпроекті "Викрадення Європи".