Федеральна комісія з торгівлі оштрафувала TikTok на суму $ 5,7 млн за порушення компанією американського закону про конфіденційність дітей в інтернеті, повідомляє Reuters.
Згідно з цим законом, сайти та інтернет-сервіси повинні отримати дозвіл батьків, перш ніж збирати персональну інформацію дітей до 13 років. Крім штрафу, комісія зажадала від соцмережі видалити усі відеоролики, завантажені дітьми віком до 13 років.
Деякі громадські організації, в тому числі "Центр захисту цифрової демократії" (The Center for Digital Democracy) і "Кампанія за некомерційне дитинство" (Campaign for a Commercial Free Childhood), звернули увагу ФКТ на недотримання соцмережею пункту про видалення контенту з дітьми віком до 13 років.
"Ми виявили, що в TikTok досі велика кількість регулярних користувачів молодше 13 років, багато з яких опублікували свої відео кілька років тому" – йдеться у скарзі.
Незважаючи на те, що після рішення ФКТ соцмережа залишила дітям до 13 років можливість лише створювати відео, не публікуючи на своїй сторінці, зазначені організації вважають такі заходи недостатніми у зв'язку з тим, що TikTok нібито як і раніше, збирає інформацію про користувача і передає її третім особам.
Представник TikTok Хіларі Маккуейд заявила, що компанія "вживає серйозні заходи по захисту недоторканності приватного життя", щоб ця соцмережа "продовжувала залишатися безпечним і розважальним місцем для користувачів".
Раніше, TikTok обійшов WhatsApp за кількістю завантажень у січні. У цьому місяці 104 додаток завантажили мільйон разів.
Також, дані можуть стати потужним засобом проти коронавірусу. Але конфіденційність повинна залишатися пріоритетом для демократичних урядів.