Представник 3 Марк Тонер заявив, що Сполучені Штати можуть пом'якшити санкції проти Росії у разі повного виконання Кремлем Мінських домовленостей.
"Ми дуже чітко висловилися з цього приводу. Ми хочемо, щоб Росія і бойовики, яких вона підтримує, повністю виконали Мінські угоди. Після цього ми можемо говорити про пом'якшення санкцій", - підкреслив Тонер.
30 липня Сполучені Штати розширили санкції проти Росії. Зокрема, Міністерство фінансів США включив до списку секторальних санкцій керуючої компанії Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ), дочірні компанії "Роснефти" і Зеба, керченську переправу, а також сина Бориса Ротенберга і українського бізнесмена Сергія Курченка.
У Держдепартаменті США відзначили, що розширення санкцій проти Росії не пов'язано з її голосуванням в Раді Безпеки ООН проти створення міжнародного кримінального трибуналу з розслідування катастрофи малайзійського "Боїнга" в небі над Донбасом в минулому році.
22 червня Рада ЄС продовжив санкції проти Росії до 31 січня 2016 року, ухваливши відповідні поправки до рішення Євросоюзу про секторальних обмежувальні заходи стосовно Росії. Рішення набрало чинності 23 червня.
На грудневому саміті Євросоюз знову повернеться до питання санкцій. З яким настроєм?
"Дзеркало тижня. Україна" запустило проект "Викрадення Європи", який присвячений питанням впливу антиросійських санкцій на країни Євросоюзу.