США змушують Україну і Польщу відкласти свої протиріччя - польський історик

Поділитися
США змушують Україну і Польщу відкласти свої протиріччя - польський історик Між Україною та Польщею цілий легіон протиріч, що б не говорили політики © Цензор.нет
Сполучені штати Америки на тлі протистояння з РФ змусили Варшаву та Київ штучно приглушити всі протиріччя, так як не бажають терпіти чвари у стані союзників.

Україна повинна "визнати та покаятися" за усі "злочини українських націоналістів", в іншому випадку ніякого справжнього примирення між двома державами ніколи не буде, заявив польський історик Влодзімеж Осадчи в інтерв'ю польському правокатолицькому радіо Radiо Maryja.

Історик заявив, що зараз роль стримуючого обидві країни від з'ясування відносин чинника зіграли Сполучені штати Америки - за його словами, вони перетворили Польщу на інструмент спору з Росією і змусили Варшаву та Київ штучно приглушити всі суперечності. Більш того, за словами історика, якщо про справжнє примирення між державами говорити не доводиться, то польські політики мають право "повертатися до історичних аспектів", в тому числі до так званої "Волинської різанини", яка до цих пір є "каменем спотикання" у стосунках двох країн.

"Розмова щодо польсько-українського примирення є непорозумінням, пропагандою і брехнею", - заявив він, додавши, що Україна, нібито, все сильніше радикалізується і "бандеризуется".

Осадчи також заявив, що Польща-де змушена грати роль мирного сусіда, фактично будучи маріонеткою у руках США, які переслідують свої цілі у протистоянні з Росією та яким на цьому шляху не потрібні чвари у стані союзників.

"Спостерігаючи за тим, що відбувається на східному напрямку, можна прийти до висновку. що польський уряд діє невпевнено, і більш того, виконує чужу волю. Швидше за все суть її полягає в дуже сильній залежності від США. Сполучені Штати Америки виступають у ролі великого гравця на геополітичній шахівниці, проводять жорстке суперництво з Росією, а Польща виявилася інструментом цієї битви. Саме тому її змусили приглушити всі спірні моменти в польсько-українських відносинах. Польську дипломатію в особі посольства у Києві паралізовано, вона не працює як повноцінне дипломатичне представництво, а лише виконує функції відділу держдепартаменту однієї великої держави... Щоб почати нормально працювати у питанні польсько-українського примирення, повинна мати місце суверенна дипломатія польської держави, якої зараз немає, є тільки орган, виконуючий геополітичне замовлення Сполучених Штатів", - заявив історик.

Читайте також: Польський посол заявив про прогрес в історичному діалозі між Україною і Польщею

Нагадаємо, що у лютому в Польщі внесли зміни до закону про Інститут нацпам'яті, якими запроваджується кримінальна відповідальність за оприлюднення фактів про участь поляків у Голокості, а також за "заперечення злочинів українських націоналістів". Закон викликав різку критику з боку України, Ізраїлю і США.

У червні обидві палати польського парламенту практично одноголосно підтримали внесення змін у закон, якими скасовується кримінальна відповідальність за поширення інформації про співучасть поляків у Голокості та інших злочинах нацистської Німеччини, а кримінальна відповідальність за вживання терміна "польські табори смерті" замінюється адміністративною. Однак у частині про заборону "пропаганди бандеризму" закон залишився незмінним.

Детальніше про особливу мікроматрицю українсько-польських відносин читайте у матеріалі Юрія Шаповала "Як спецслужби "народної" Польщі бандерівців нищили" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі