США зараз не надсилатимуть до України персонал для обслуговування F-16, але в майбутньому все можливо – WSJ

Поділитися
США зараз не надсилатимуть до України персонал для обслуговування F-16, але в майбутньому все можливо – WSJ © Офіс президента України
У США розглядають рішення щодо відправки людей в майбутньому, але жодних рішень з цього приводу немає.

Адміністрація президента США Джо Байдена відхилила пропозицію відправити американських підрядників в Україні для обслуговування західної військової техніки, зокрема й винищувачів F-16, пише The Wall Street Journal. У США бояться за безпеку своїх людей.

Так, Рада національної безпеки розглянула пропозицію відправити в Україну цивільних підрядників. Однак розвідувальна спільнота та інші вважають, що зараз це занадто ризиковано, зазначили чиновники, знайомі з обговоренням. Водночас у США сподіваються, що країни ЄС візьмуть на себе більшу, а, можливо, і всю відповідальність за обслуговування F-16. Адміністрація Байдена не виключає відправлення американських підрядників в Україну в майбутньому, але цього точно не станеться найближчим часом.

«Це те, що ми розглядаємо, але ще не прийняли жодних рішень», – заявив головний речник Ради національної безпеки Шон Саветт.

У виданні зазначили, що літак американської розробки залишається одним з найвідоміших реактивних винищувачів Військово-повітряних сил США. Він потребує висококваліфікованого технічного обслуговування та іншої підтримки, зокрема години обслуговування на кожну годину польоту. На кожному винищувачі зазвичай працюють десятки допоміжного персоналу.

Тоді як у Пентагоні сподіваються, що українці зможуть обслуговувати F-16. Вказано, що усі країни, включаючи США, певною мірою покладаються на приватні компанії та їхній персонал, які допомагають обслуговувати складні винищувачі. 

У WSJ додали, що обслуговування військових літаків може виявитися вирішальним для захисту Україною своєї території. Без цивільних підрядників, зазначили у видання, які обслуговуватимуть літаки Україні буде важко підтримувати літаки, надані Заходом, в робочому стані.

Але США не поспішають надсилати свій персонал в Україну з міркувань безпеки. Невеликий контингент дипломатів, військовослужбовців та інших урядових підрядників відрядили до посольства США в Києві.

Небажання адміністрації Байдена відправляти американських підрядників в Україну для обслуговування американського та іншого західного обладнання відображає ширші дебати щодо участі США у війні в Україні, пише WSJ. Після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року Білий дім утримувався від відправки конкретного озброєння в Україну через побоювання російської ескалації, щоб потім дозволити відправку цих систем.

Однак, схоже, що відправка Міністерством оборони цивільних осіб для обслуговування американського обладнання все ще є червоною лінією. Хоча деякі посадовці в Пентагоні висловилися на підтримку направлення американських підрядників для технічного обслуговування, президент Байден на чолі зі своїм радником з національної безпеки Джейком Салліваном висловив занепокоєння, що Міністерство оборони не має адекватних планів реагування на випадок, якщо ці люди потраплять під удар.

Нагадаємо, 29 серпня західні ЗМІ повідомили, що Україна втратила перший винищувач F-16 26 серпня під час відбиття найбільшої російської повітряної атаки. Зазначалось, що катастрофа, ймовірно, сталась через помилку пілота. 

Своєю чергою видання CNN повідомляло, що загиблим пілотом F-16 є Олексій Месь. У Повітряних силах підтвердили загибель льотчика. Зазначалось, що Олексій ціною власного життя під час свого останнього повітряного бою знищив три крилаті ракети та один ударний дрон росіян.

Згодом Генштаб ЗСУ підтвердив і втрату винищувача. Там зазначили, що причини катастрофи зʼясовують, а також призначили спеціальну комісію Міноборони.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі