3. Таке рішення було прийнято у зв'язку з останніми подіями, що відбулися в цій країні.
Після того, як в Єгипті було повалено обраного президента Мухаммед Мурсі і влада перейшла до рук військових, Вашингтон поки не вирішив, чи можна розцінювати це, як державний переворот, що за законом було б підставою для припинення військової допомоги єгиптянам.
У той же час у США прийнято негласне рішення взяти тайм-аут і утриматися від співпраці з Єгиптом найближчим часом, повідомив помічник одного з сенаторів - Патріка Лейхі, що очолює підкомітет з державних та іноземних асигнувань.
"Адміністрація вважає за краще перестрахуватися і не порушувати закон, який не вимагає, щоб визнання було офіційним", - сказав він.
До кінця фінансового року (до 30 вересня-ред.) Єгипет повинен був отримати від США суму в розмірі $ 585 млн, однак минулого тижня президент США 3 засудив "застосування насильства щодо протестувальників в Єгипті" з боку військових і скасував традиційні американо-єгипетські військові навчання. Також було оголошено про припинення постачань Каїру чотирьох американських винищувачів F-16.
Одночасно у США підкреслювали, що про повне згортання співробітництва з Єгиптом мова не йде. Всього в 2014 році США збиралися допомогти Єгипту, виплативши 1,55 млрд доларів. Незначну частину з цих коштів (250 млн) складала економічна допомога, у тому числі реалізація програм з навчання чиновників уряду Єгипту і персоналу освітніх і медичних закладів. Переважна ж частина грошей - 1,3 млрд доларів - становила допомогу у військовій сфері.
Держдепартамент спростував повідомлення, яке з'явилося в газеті The New York Times про те, що США припиняють економічну допомогу Єгипту. У Вашингтоні заявляють, що просто "переглядають" всі програми співпраці, бо не хочуть порушувати закон.
Таким чином, США намагаються зберегти максимальну гнучкість щодо Єгипту, вважають експерти. На їхню думку, в разі зміни ситуації в країні, всі програми допомоги, про припинення яких офіційно не було оголошено, можуть бути швидко відновлені.
Після того, як Мурсі за підтримки військових був усунений від влади, в Єгипті не вщухають протести ісламістів. 14 серпня антиурядові виступи переросли у криваві сутички між прихильниками "Братів-мусульман" і силами безпеки, які тривають досі.
Жертвами заворушень, за три дні в Єгипті вже близько 900 осіб, тисячі постраждали. У країні введено режим надзвичайного стану, а в 11 провінціях - комендантську годину.
16 серпня в Єгипті пройшла "п'ятниця гніву", по всій країні поліція затримала понад тисячі ісламістів. У відповідь "Брати-мусульмани" закликали своїх прихильників організувати "тиждень гніву", щодня проводячи акції протесту доти, поки "військові не припинять свій заколот". !zn
Читайте також:
Арешт екс-президента Єгипту Мурсі продовжено ще на 15 діб
Конфлікт у Єгипті розколов мусульманський світ
В Єгипті підрахували кількість жертв "п'ятниці гніву" - 173 людини загинули, 1330 поранені