Так, пункт 1242 бюджету Пентагону передбачає відмову від виділення грошей на фінансування Договору з відкритого неба. При цьому відповідальність за його заморожування документ покладає на РФ. У ньому також наголошується на тому, що жоден з фондів не може бути використаний у 2019 році для виконання спостережних польотів.
Однак обмеження може бути зняте Конгресом у тому випадку, якщо Дональд Трамп надасть відповідним комітетам американського парламенту сертифікат, в якому йтиметься про виконання РФ умов угоди.
У документі РФ обвинувачується в невиконанні умов Договору. На думку авторів оборонного бюджету США, Москва повинна відмовитися від використання інфрачервоних датчиків і радіолокаційного синтезування апертури під час спостережних польотів над США та ЄС. А також використання отриманих даних в розвідувальних цілях. І пояснити, з якою метою здійснюються обльоти тих чи інших територій.
Сполучені Штати також наполягають на наданні американським спостерігачам дозволу літати над Москвою, Калінінградською областю, Чечнею і в районах, що межують з окупованими РФ Абхазією і Південною Осетією.
Договір з відкритого неба в Гельсінкі 24 березня 1992 року підписали представники 23 країн-членів ОБСЄ. У межах договору, країни-підписанти можуть здійснювати обльоти територій один одного, щоб упевнитися в тому, що інша держава не веде підготовку до війни і не порушує міжнародні домовленості.
Як повідомлялося, законопроект про національну оборону США на 2019 рік продовжує існуючу наразі заборону на співпрацю Пентагону і Міністерства оборони РФ. Цей захід збережено з метою протидії Росії.
21 березня Конгрес США схвалив проект федерального бюджету на 2018 фінансовий рік, що передбачає збільшення видатків до 1,3 трильйона доларів. Оборонні витрати в новому бюджеті становлять 700 мільярдів доларів (на 80 мільярдів більше, ніж у 2017). Це найбільше зростанням витрат на оборону за останні 15 років.