Сполучені Штати не прагнуть відокремити Китай від світової економіки, але хочуть, щоб Пекін дотримувався міжнародних правил.
Про це заявив у четвер держсекретар США Ентоні Блінкен у промові, присвяченій стратегії США щодо Китаю, повідомляє Reuters.
«Ми не шукаємо конфлікту чи нової холодної війни. Навпаки, ми сповнені рішучості уникати і того, й іншого», — сказав Блінкен у 45-хвилинній промові в Університеті Джорджа Вашингтона, в якій було порушено весь спектр найбільш спірних питань у двосторонніх відносинах між США та КНР.
За словами Блінкена, Вашингтон не перешкоджатиме зростанню економіки Китаю або намагатиметься змінити політичну систему Пекіна, сказав Блінкен, але він захищатиме міжнародне право та інститути, які підтримують мир і безпеку і дозволяють країнам, включаючи США та Китай, співіснувати.
Відносини США та Китаю опустилися до найнижчого рівня за останні десятиліття. Вони погіршувалися при адміністрації Трампа і ще більше погіршилися за президента Джо Байдена, який прагне тісніших зв'язків із союзниками в США в Індо-Тихоокеанському регіоні та за його межами, щоб протистояти зростаючому впливу Пекіна.
Закордонні кризи, у тому числі безладне виведення військ США з Афганістану минулого року і війна Росії в Україні, відвернули увагу Байдена, який заприсягся не дозволити Китаю перевершити Сполучені Штати як світовий лідер на його сторожі.
Вашингтон, як і раніше, зосереджений на Китаї, який представляє «найсерйознішу довгострокову проблему для міжнародного порядку», сказав Блінкен.
Мова Блінкена збіглася з початком поїздки міністра закордонних справ Китаю острівними країнами Тихого океану, де боротьба за вплив між Пекіном, Вашингтоном і його союзниками стає все більш напруженою.
Тактично продуманий опір України, незважаючи на те, що РФ перевершує її в чисельності та озброєнні, уважно вивчають у тайванських колах служби безпеки, чиї власні сили також малі порівняно з китайськими.