Росіяни потерпають від нестачі власної зброї і відчайдушно шукають допомоги у таких союзників, як Іран та Північна Корея. Тегеран є головним постачальником дронів-камікадзе для армії окупантів і планує збільшити поставки озброєнь на замовлення Кремля вже найближчим часом. США протистоятимуть подібній співпраці, застосовуючи щодо Ірану жорсткі санкції та інші інструменти стримування, заявив речник Держдепартаменту Нед Прайс у вівторок, 1 жовтня. Його слова цитує CNN.
«Сполучені Штати використовуватимуть усі доступні та відповідні інструменти, які є у нашому розпорядженні, щоб викрити та протидіяти постачанню Іраном зброї Росії. Протягом останніх місяців ми націлилися на мережі розповсюдження БПЛА Ірану і завжди шукаємо засоби, які можуть бути використані в якості співрозмірної відповіді на дії Тегерану, — санкції та інші фінансові заходи», — заявив Прайс.
Виступаючи на брифінгу в Державному департаменті, Прайс додав, що США рішуче запровадять усі санкції щодо російської та іранської торгівлі зброєю, «щоб максимально ускладнити можливості Ірану».
«Ми стурбовані тим, що Росія також може прагнути придбати передові озброєння в Ірану, такі як ракети класу «земля-земля», які майже напевно будуть використані у війні проти України», — сказав Прайс.
Раніше повідомлялося, що Іран готується надіслати до Росії приблизно 1000 додаткових одиниць зброї, включаючи балістичні ракети малої дальності класу «земля-земля» та додаткові ударні безпілотники.
Від іранської зброї потерпає не лише Україна. Іран використовує війни як лабораторії для розробки та вдосконалення ракет і БПЛА для своїх союзників, сподіваючись на їхню підтримку в регіональній експансії та задоволенні геополітичних амбіцій Тегерану. Про це — у статті Сергія Данилова «Висока ціна дешевої іранської зброї. Не тільки для України».