Президент США Дональд Трамп підписав указ про заборону американським громадянам і будь-яким особам на території Сполучених Штатів проводити будь-які транзакції, що мають відношення до державним боргом Венесуели. Заборона поширюється, зокрема, на борги венесуельської державної нафтової компанії PDVSA.
"Сьогоднішній указ закриває для влади Венесуели ще одну можливість для корупції, за який ми спостерігали: він не дає корумпованим посадовцям Венесуели визначати економічно необґрунтовану ціну за державне майно та розпродавати його в обмін за відсоток від угоди", - пояснили в Білому домі в понеділок, 21 травня.
У Вашингтоні підкреслили, що санкції обмежують можливості корумпованих чиновників розпродавати активи "за викидними цінами за рахунок народу Венесуели".
США також попередили Китай і Росію, що не визнають легітимними боргові зобов'язання уряду президента Венесуели Ніколаса Мадуро. У Білому домі нагадали, що, згідно з Конституцією Венесуели, єдиним органом, який може санкціонувати випуск цінних паперів, є парламент країни – Національна Асамблея.
"Це не може зробити ні Конституційна асамблея, яка незаконно була створена урядом, ні сам диктаторський режим", - підкреслили в Адміністрації президента США.
Більшість депутатів парламенту Венесуели перебувають в опозиції до режиму Мадуро і закликали громадян бойкотувати президентські вибори.
Як повідомлялося, 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни . ЦВК країни оголосила про впевненій перемозі чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Згідно з офіційними даними, близько 55% виборців проігнорували голосування. Найбільші опозиційні партії бойкотували вибори і закликали громадян не голосувати.
Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взяття під варту політичних опонентів, а також в економічних проблемах країни.
Віце-президент США Майк Пенс назвав вибори шахрайством, а в Держдепартаменті заявили, що не збираються визнавати їх легітимність.
Як відомо, Венесуела переживає важку економічну кризу. У країні відбуваються регулярні відключення води і світла, не вистачає продуктів харчування та ліків. Річна інфляція в країні досягла рекордних 4115%, економіка потрапила у так звану "спіраль смерті". Проте сам президент держави каже, що його уряд є жертвою економічної війни, яку великий бізнес веде проти його лівої адміністрації.
Детальніше про поглиблення економічної кризи у Венесуелі читайте в статті "Венесуела: час мадуріанського правління добігає кінця" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".