Згідно з повідомленням, під обмеження США потрапили глава МВС Туреччини Сулейман Сойлу і керівник Мінюсту країни Абдулхаміт Гюль.
"Обидва чиновника відігравали провідні ролі в організаціях, відповідальних за арешт і затримання пастора Ендрю Брансона", - йдеться в заяві.
"Несправедливе ув'язнення Пастора Брансона і продовження судового переслідування з боку турецьких чиновників просто неприйнятні", - сказав міністр фінансів Стівен Мнучин. "Президент Трамп ясно дав зрозуміти, що Сполучені Штати очікують, що Туреччина негайно звільнить його".
Крім того, в Мінфіні США заявили, що ці посадові особи є відповідальними за здійснення серйозних порушень прав людини в Туреччині".
Санкції підготовлені за моделлю "акта Магнітського", який дозволяє керівництву США вводити обмеження щодо юридичних осіб, фізичних осіб (і їх активів), якщо вони пов'язані з корупцією або порушенням прав людини в будь-якій точці світу.
Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп заявляв, що Сполучені Штати введуть санкції проти Туреччини за арешт Анкарою американського пастора Ендрю Бренсона, обвинуваченого в тероризмі і шпигунстві.
Президент Турції Реджеп Ердоган назвав тиск Трампа "психологічною війною" і звинуватив США в підтримці курдських збройних формувань, які Туреччина вважає "терористами".
Пастор Брансон був заарештований у Туреччині в жовтні 2016 року. США неодноразово вимагали звільнити американського священика і встановлювали крайні терміни, погрожуючи введенням санкцій, що стане безпрецедентною ситуацією між союзниками по НАТО.