"Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США ввело заходи у відповідь на атаку 4 квітня 2017 року із застосуванням газу зарин проти невинних цивільних у місті Хан-Шейхун з боку режиму сирійського диктатора Башара Асада", – сказано в заяві Мінфіну США від 24 квітня.
До санкційних списків включили 271 посадову особа Сирійського дослідницького центру (SSRC), відповідального за розробку та виготовлення зброї масового ураження і засобів її доставки.
"У цих осіб є досвід у сфері хімічних розробок та суміжних дисциплін і/або підтримки програми хімічної зброї SSRC, принаймні, з 2012 року", – пояснили у відомстві.
Міністр фінансів США Стівен Мнучін запевнив, що Вашингтон "постійно переслідуватиме та припинятиме фінансову активність усіх осіб, пов'язаних із виробництвом хімічної зброї, що використовується для здійснення цих злочинів".
Міністр зазначив, що даний пакет санкцій доповнює введені у січні санкції проти 18 чиновників режиму Асада, п'яти родів військ сирійської армії і організацій, пов'язаних із розробкою хімічної зброї.
Нагадаємо, 7 квітня з військових кораблів США були випущені 59 ракет по авіабазі урядових військ Сирії в провінції Хомс. Ракетний удар є відповіддю на хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб 4 квітня.
Читайте про політичні наслідки американської акції в Сирії в статті Олексія Коваля "Трамп пориває з доктриною невтручання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".