Прес-секретар Білого дому Джош Ернест заявив, що США вважають Росію надто слабкою в економічному плані для використання кризи в Греції з метою посилення впливу Москви на Афіни і на південний схід Європи в цілому.
"Що стосується відносин Греції з Росією, то Греція, звичайно, може вибудовувати свої міжнародні відносини таким чином, яким вважає за потрібне з точки зору своїх інтересів. Але я вже говорив з приводу візиту грецького прем'єр-міністра до Москви, що ці дві країни (Росія та Греція) та їх лідери мають зараз абсолютно нестійкими економіками", - сказав Ернест.
За його словами, США вважають за необхідне продовження переговорів між міжнародними кредиторами і Грецією для того, щоб Афіни змогли залишитися в єврозоні. Це відповідає інтересам не тільки Греції і Євросоюзу, але і Сполучених Штатів, каже Джош Ернест.
Він пояснив, що грецька криза безпосередньо не зачіпає економіку США, але може опосередковано вплинути на неї вкрай негативний вплив, оскільки позначається на ситуації в усіх країнах Європи.
Як відомо, у МВФ заявили про невиплату Грецією 1,6 млрд боргу до 1 липня, чим країна оголосила дефолт.
За останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс з реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.
Після цього Єврогрупа відмовилася продовжувати програму допомоги Греції до 5 липня (день референдуму).
В самій країні тим часом збираються багатотисячні протести: на підтримку прийняття пропозицій кредиторів і проти них.
Примітно, що Ціпрас заявив, що не стане "приниженим" прем'єром у випадку, якщо греки схвалять угоду з кредиторами на референдумі, і натякнув, що піде у відставку.