Сполучені Штати лобіюють держави Перської затоки, щоб вони не відновлювали зв'язки з Сирією, включаючи ОАЕ, які зблизились із Дамаском, щоб протистояти впливу свого конкурента Ірану, повідомили в понеділок агентству Reuters п'ять джерел.
Агентство зазначає, що протилежні підходи є ранньою перевіркою того, чи зможе президент Сирії Башар Асад завоювати політичну і дипломатичну довіру після того, як майже восьмирічна громадянська війна перетворила його в міжнародного ізгоя.
Вашингтон, підтримуваний країнами Перської затоки, Саудівською Аравією і Катаром, не хоче, щоб Сирію вітали в міжнародному співтоваристві до тих пір, поки не буде узгоджено політичний процес щодо припинення війни.
"Саудити дуже допомагають іншим. Катар також чинить правильно", - сказав американський чиновник агентству, коли його запитали про дипломатичний тиск.
Чиновник сказав, що Сполучені Штати раді, що "деякі держави Перської затоки гальмують питання".
Позиція США припускає, що Асаду ще далеко до того, щоб його прийняли, навіть після того, як його сили повернули собі більшу частину Сирії завдяки перемогам над сунітськими повстанцями, багато в чому завдяки допомозі з боку Ірану і Росії.
Відсутність підтримки з боку Вашингтона та регіонального великовагового Ер-Ріяда для припинення ізоляції Сирії ускладнить для спустошеної війною країни залучення інвестицій, необхідних для її відновлення.
У той час як ОАЕ вважають, що мусульманські держави-суніти повинні швидко охопити Сирію, щоб вивести Асада з орбіти шиїтського Ірану, Саудівська Аравія і Катар підтримують підхід США.
За словами одного з джерел в Перській затоці, ОАЕ розглядає Асада як "єдиний варіант" і вважає, що стримування іранського впливу в Сирії може допомогти запобігти тому типу утримання, який він зараз є в Іраку.
Багато країни розірвали зв'язки з Сирією на початку війни.
Кілька держав Перської затоки закрили або знизили рейтинг своїх посольств, Сирія була відсторонена від Ліги арабських держав, польоти припинилися, а прикордонні пункти були закриті. США та інші країни ввели економічні санкції.