США відмовили у візі міністру закордонних справ Ірану Мохаммаду Джаваду Заріфу, який мав бути присутнім на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку в четвер, 9 січня, повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерело.
Ця інформація з'явилася на тлі загострення напруженості між двома країнами після того, як Сполучені Штати ліквідували в Багдаді іранського генерала Касема Сулеймані.
Згідно з "угодою про штаб-квартиру" від 1947 року, Сполучені Штати, як правило, зобов'язані дозволяти доступ в ООН для іноземних дипломатів. Але Вашингтон заявляє, що може відмовити у видачі віз з причин "безпеки, тероризму та зовнішньої політики".
Вказується, що Держдепартамент США відмовився від негайних коментарів з цього приводу. Місія Ірану в ООН заявила: "Ми бачили повідомлення засобів масової інформації, але ми не отримували офіційного повідомлення від США щодо візи міністра закордонних справ Заріфа".
У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.
Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" зазнали ракетного обстрілу.
Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".