США відкриті до можливості супроводу філіппінських кораблів у Південно-Китайському морі

Поділитися
США відкриті до можливості супроводу філіппінських кораблів у Південно-Китайському морі Фото ілюстративне © Royal Navy/X
Це може призвести до посилення напруженості у відносинах з Пекіном, який заявляв, що Штати “не мають права втручатися” в морську суперечку з Манілою.

США відкриті до можливості супроводу філіппінських суден під час місій у Південно-Китайському морі на тлі періодичних конфронтацій з китайськими кораблями, повідомляє Bloomberg.

“Безумовно, в контексті консультацій, будь-який варіант між двома суверенними державами з точки зору нашої взаємної оборони - супровід одного судна іншим, є цілком розумним варіантом у межах нашого Договору про взаємну оборону”, - заявив у вівторок, 27 серпня, голова Індо-Тихоокеанського командування США Семюель Папаро.

Філіппінські збройні сили покладатимуться на себе при виконанні місій у Південно-Китайському морі, сказав головнокомандувач філіппінських збройних сил Ромео Браунер-молодший, який виступив після Папаро.

“Поки ми можемо робити це самостійно, ми будемо продовжувати так робити. А потім шукатимемо інші варіанти, коли вже не зможемо робити це самостійно. Це, можливо, буде не лише співпраця зі Сполученими Штатами, але й з іншими країнами-однодумцями”, - додав Браунер.

Такі коментарі прозвучали після нещодавніх зіткнень між філіппінськими і китайськими кораблями в спірних водах. Вашингтон неодноразово запевняв Манілу в готовності захищати свого давнього союзника в разі збройного нападу відповідно до договору 1951 року. Китай, тим часом, займає дедалі агресивнішу позицію щодо філіппінських кораблів, яких він звинувачує у входженні у води, які вважає своїми.

Філіппіни проводять спільне патрулювання із США та іншими країнами, такими як Японія й Австралія, в Південно-Китайському морі, намагаючись захистити свободу судноплавства. Але пряма участь Вашингтона в місіях Маніли може призвести до посилення напруженості у відносинах із Пекіном, який заявляє, що Штати “не мають права втручатися” в морську суперечку.

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі