США важко відповідати на «багатовимірні» виклики Китаю — Foreign Policy

Поділитися
США важко відповідати на «багатовимірні» виклики Китаю — Foreign Policy © 24 канал
США ризикують програти у конкуренції з Пекіном.

Зараз Китай має найбільший у світі флот, що неабияк насторожує США. Також, згідно з оцінкою Комітету Палати представників США з питань розвідки, Сполученим Штатам може бути важко відповісти на «багатовимірні» виклики Китаю. Якщо американське розвідувальне співтовариство не змінить власну стратегію роботи, то США ризикують програти у конкуренції з Пекіном, пише Foreign Policy.

США потребують більш широкого збалансування пріоритетів національної безпеки країни, щоб боротися з конкуренцією з боку таких великих держав, як Росія та Китай, а також постійними загрозами з боку Ірану та Північної Кореї.

Але у звіті Комітету Палати представників США з питань розвідки також наголошується на необхідності того, щоб співробітники американської розвідки стали більш уважними до аналізу і деяких загроз «невійськового характеру», таких як галузь охорони здоров'я, економіка та кліматичні зміни.

Основний висновок Комітету у цій доповіді полягає в тому, що розвідувальне співтовариство Сполучених Штатів недостатньо пристосоване до мінливих геополітичних та технологічних умов у світі на фоні збільшення впливу Китаю на міжнародній арені. До того ж, в світі зараз активно зростає небезпека невійськових транснаціональних загроз.

Комітет розпочав свій огляд розвідувальних можливостей США щодо Китаю минулої весни з побоювань, що надмірна увага США до боротьби з тероризмом дозволила іншим розвідувальним аспектам «атрофуватися» та на тлі зростання загрози з боку Китаю.

На думку Комітету, Китай може представляти справжній виклик національній безпеці США.

«Ми переорієнтувались на місію захисту батьківщини від можливих терористичних атак і були досить успішними в цьому напрямку. Але зараз спроможність розвідувального співтовариства Америки боротися з новими загрозами національній безпеці Сполучених Штатів зменшилася», - сказав голова Комітету Адам Шифф.

"За відсутності значного і негайного перерозподілу пріоритетів та ресурсів, ми будемо погано підготовані до конкуренції з Китаєм - дипломатично, економічно та у військовому відношенні", - додав Шифф.

Звіт Комітету також показав, що американські спецслужби не приділяли достатньої уваги "м'яким" загрозам, таким як інфекційні хвороби та зміна клімату, а також економічним загрозам, які можуть підірвати національну безпеку США.

Пандемія COVID-19 стала фактично ілюстрацією «нестандартних загроз», які можуть виходити з Китаю.

Цього року Комітет Палати представників США з питань розвідки також розглядав те, як реагувала американська розвідувальна спільнота на появу COVID-19.

Минулого року Комітет з питань розвідки провів слухання щодо наслідків зміни клімату для національної безпеки, що свідчить про зростання стурбованості серед законодавців і багатьох колишніх військових керівників з приводу ризиків для національної безпеки США, які можуть бути викликані голодом, масовою міграцією та конкуренцією за ресурси.

“Ставки величезні. Ми повинні зробити все можливе, щоб точно передбачити і охарактеризувати наміри Пекіна”, - сказав Шифф.

Комітет Палати представників США з питань розвідки також дійшов висновку, що загроза Китаю для Сполучених Штатів є «багатовимірною». Адже Пекін використовує промислове шпигунство, «хижацьку» практику ведення торгівлі та кредитування.

Саме для цього Сполученим Штатам і потрібне розвідувальне співтовариство, яке зможе  розширити свої можливості для поліпшення обороноздатності країни, підтримуючи цим роботу  інших відомств федерального уряду, які беруть участь у моніторингу охорони здоров'я, торгових переговорах або імміграційній політиці, резюмує Foreign Policy.

Раніше повідомлялося, що Китай називав рішення СОТ щодо мит Трампа "об'єктивним і справедливим".

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі