США в терміновому порядку модернізують найбільші неядерні авіабомби – ЗМІ

Поділитися
США в терміновому порядку модернізують найбільші неядерні авіабомби – ЗМІ Передбачається, що в бою авіабомби GBU-57 будуть скидатися саме з B-2 Spirit
Зокрема, авіабомби GBU-57 створені для знищення підземних ядерних об'єктів Ірану.

Командування ВПС США має намір найближчим часом підписати з авіабудівним концерном Boeing контракт на доопрацювання багатотонних противобункерных авіаційних бомб GBU-57 (Massive Ordnance Penetrator - MOP), які є найбільшими неядерними боєприпасами на озброєнні Сполучених штатів, передає видання Flightglobal.

В командуванні ВПС США підкреслили, що термінові оперативні потреби вимагають "негайної модифікації MOP".

Робота над створенням GBU-57 почалася в 2004 році, і дані авіабомби ніколи не надходили в серійне виробництво. Повідомляється, що вони були вироблені в "невеликих кількостях".

Зокрема, авіабомби GBU-57 створені для знищення таких цілей, як ядерні об'єкти Ірану, які розташовані глибоко під землею.

Повідомляється, що GBU-57 на випробуваннях скидалися з міжконтинентальних бомбардувальників B-52 Stratofortress, але їх доопрацювання, крім іншого, включає в себе можливість розміщення на малопомітних бомбардувальниках B-2 Spirit.

12 жовтня офіційні ЗМІ Ірану повідомили про успішне випробування іранської балістичної ракетивеликої дальності. Це перша ракета Тегерана дальнього радіусу дії, яка дозволяє наводити і контролювати удар до тих пір, поки мета не буде вражена.

Після цього представник адміністрації Білого дому заявив, що США вважають випробування Іраном ракети порушенням резолюції ООН 1929, згідно з якою Тегеран не може брати участь в якихось заходах, пов'язаних з балістичними ракетами.

При цьому він додав, що випробування не є порушенням ядерної угоди, досягнутого в липні між Іраном, США і п'яти іншими світовими державами.

Крім того, відомий "мозковий центр" США CSIS ще влітку повідомляв про серйозну ракетну загрозу Ірану. На їхню думку, Тегеран нарощує ракетний потенціал шляхом використання більш складних технологій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі