США та Велика Британія занепокоєні співпрацею Ірана з Росією

Поділитися
США та Велика Британія занепокоєні співпрацею Ірана з Росією © Depositphotos / eabff
Москва, ймовірно, ділиться ядерними технологіями в обмін на іранські ракети.

США та Велика Британія дедалі більше стурбовані тим, що Росія ділиться з Іраном секретною інформацією та технологіями, які могли б наблизити його до можливості створення ядерної зброї, в обмін на передачу Тегераном Москві балістичних ракет для війни в Україні, пише Bloomberg.

За словами західних офіційних осіб, обізнаних з питанням, посилення останніми місяцями співпраці Кремля з Іраном пов'язані з бажанням останнього отримати атомну зброю.

Цей розвиток подій обговорювався офіційними особами США та Великої Британії у Вашингтоні цього тижня, зокрема і коли британський прем’єр-міністр Кір Стармер зустрівся з президентом Джо Байденом у Білому домі для стратегічної зустрічі з питань зовнішньої політики. Джерела повідомили, що політики висловили тривогу через посилення військових зв'язків Росії та Ірану.

За словами речника Ради національної безпеки Білого дому, адміністрація Байдена залишається глибоко стурбованою ядерною діяльністю Ірану. Байден чітко дав зрозуміти, що США готові використовувати всі можливості, щоб запобігти будь-якій ядерній ескалації з боку Ірану.

Міністри закордонних справ Групи семи у спільній заяві в суботу засудили «експорт Іраном і придбання Росією іранських балістичних ракет», назвавши це подальшою ескалацією військової підтримки Іраном війни Росії в Україні та вимагаючи її негайного припинення.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час нещодавнього візиту до Лондона припустив, що Росія обмінюється ядерними технологіями з Тегераном, заявивши, що Москва отримала партію іранських балістичних ракет Fath-360.

«Зі свого боку, Росія ділиться технологіями, яких прагне Іран: це вулиця з двостороннім рухом — включно з ядерними питаннями, а також деякою космічною інформацією», — сказав Блінкен.

Блінкен і міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі під час переговорів у Лондоні погодилися, що «ядерна програма Ірану ніколи не була такою прогресивною».

Іран наполягає, що не збирається виробляти ядерну зброю, хоча існує занепокоєння, що він може створити її у відповідь на ескалацію напруженості з Ізраїлем.

У квітні високопоставлений іранський генерал заявив, що Ісламська Республіка може переглянути свою ядерну доктрину, якщо Ізраїль націлиться на її атомні об’єкти. Ці тези були розцінені як попередження, що він може спробувати виготовити боєголовку.  Тегеран, між тим, заявляв, що його атомний потенціал призначений лише для цивільних цілей. 

МАГАТЕ заявила, що у період з червня по серпень рівень ядерного палива в Ірані зріс до рівня,  достатнього для створення кількох боєголовок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі